Vypínače: Klasiku nahradí designový skvost

Tagy:  vypínače, moderní

Sponzorované odkazy:

Vypínače: Klasiku nahradí designový skvost

To, co utváří design interiéru jsou zpravidla exkluzivně vypadající doplňky, které na první pohled zaujmou. V interiéru se však nacházejí i předměty potřebné, které na první pohled nevypadají zrovna nejlépe a mnohdy se do prostoru absolutně nehodí. Těmito předměty se rozumí zejména vypínače a zásuvky, které svým standardním vzhledem designový interiér spíše narušují. Naštěstí se tomuto otřelému stavu postavilo několik interiérových návrhářů, kterým se podařilo přivézt na trh vypínače luxusního vzhledu.

Bílá je klasika, ale v případě vypínačů velká nuda

Téměř ve všech českých domácnostech nalezneme klasické, standardně bílé vypínače z plastu. Ačkoliv v současné době nabízí náš trh širokou škálu exkluzivních, designově ztvárněných vypínačů, mnozí z nás se snaží držet při zemi. Problémem bývá nedůvěra v novinku, představa vysoké ceny nebo nedostatek estetického cítění. Klasické, bílé vypínače jsou stále vhodné do standardně, obyčejně zařízených domácnostech. Pokud však obýváme velkolepé, moderní prostory, měli bychom tomu podřídit i výběr vypínačů.

bílá klasika je standardem většiny českých domácnostíbílá klasika je standardem většiny českých domácností

Podle čeho vybírat?

Při pořizování nového vypínače je nutné zohlednit velikost podomítkové krabice, ne v každé domácnosti se nachází standardně unifikovaná krabice, která je vhodná pro všechny typy. Unifikovaná norma je shodná i se zahraničními značkami, tudíž můžeme vybírat vypínače pouze dle jejich vzhledu.

Na našem trhu se vedle klasických vypínačů objevují velmi luxusní modely, které jsou vybavené vyspělou technikou. K naprostým hitům patří vypínače disponující stmívačem, který nám umožní snížit nebo naopak zvýšit intenzitu osvětlení dle aktuálních potřeb.

Dle designu interiéru můžeme vybírat i stylový vypínač, který disponuje moderním potiskem. Do prosvětlené místnosti je vhodná intenzivní barevná kombinace, naopak v tmavších interiérových barvách vyniknou vypínače z nerez. Velmi praktické jsou vypínače podsvícené LED zářivkami, jejichž umístění je viditelné i ve tmě.

atypické pojetí vypínačeatypické pojetí vypínače

Článek Vypínače: Klasiku nahradí designový skvost byl publikován 28. listopadu 2009 v 00.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...