Vonné svíčky ke zkrášlení interiéru

Tagy:  vonné svíčky, gelové svíčky, palmový vosk, včelí vosk, čajové svíčky

Sponzorované odkazy:

Vonné svíčky ke zkrášlení interiéru

Aromatické příjemně vonící svíčky patří mezi věci, které potěší každého. Svíčky bývají často darovány a působí až překvapivě osobním dojmem. Dokonce i svíčky zažívají střídající se éry obliby a občas se objeví novinka, která se okamžitě chytne a zaujme široké spektrum lidí.

V čem tkví obliba svítivých plamínků

Velikou výhodou svíček je, že se hodí do naprosto každého interiéru a to bez výjimky. K dostání jsou svíčky všech tvarů, barev a velikostí a proto je lze vždy perfektně sladit s nábytkem i bytovými doplňky a vytvořit tak neobyčejně příjemnou atmosféru. Pro mnohé jsou nejoblíbenějšími svíčky vonné, které navíc prostor prosytí jemnou příjemnou vůní a to ať už se jedná o aroma citrónu, máty, levandule či čokolády.

Čajové svíčky

Čajové svíčky jsou těmi nejobyčejnějšími a nejlevnějšími. Jedná se o malé svíčky v hlíníkovém obalu, které mohou mít nejrůznější barvy i parfemace a nejlépe se hodí do svícnů, stojánků na svíčky a do aromalampiček. Nejsou nikterak esteticky zajímavé, a proto se ke zkrášlení bytu příliš nehodí.

Řada svícínků, autor: IkeaŘada svícínků, autor: Ikea

Gelové svíčky

Je to již několik let zpátky, kdy byly gelové svíčky velkou novinkou. Prodávají se v nejrůznějších skleničkách a nádobkách a rozhodně je z čeho si vybírat. Svíčka se vyrábí z tekutého gelu, kterým se dají zalít mušličky, kamínky, bylinky a mnoho dalšího. Tuhý gel má ještě stále zčásti formovatelnou konzistenci a je průhledný či alespoň průsvitný, tudíž jsou v něm zalité dekorace stále dobře vidět. Při výběru gelových svíček se sice můžeme setkat s mnohými kýči, ale rozhodně se nedají všechny gelové svíčky házet do jednoho pytle. Když nic jiného, gelová svíčka na míru se dá bez problému vyrobit i doma.

Rozmanité fantazie ve světě svíček

Asi nejprodávanější svíčky jsou ty klasické odlévané, nejčastěji ve tvaru koule či krychle různých velikostí a barev. Taková svíčka, ač je poměrně jednoduchá, působí velmi příjemným dojmem a se správně zvoleným podstavcem (kupříkladu mělkým skleněným talířkem) tvoří dokonalý pár. Dlouho může sloužit pouze jako ozdoba interiéru, avšak kdykoliv může přijít její čas a svým plamínkem pak vytvoří nádherně romantickou hřejivou atmosféru. Nejedná se tedy pouze o krásný bytový doplněk ale i o pomocníka při navozování té správné nálady. Kvalitní svíčky jsou odlévané z palmového vosku a všeobecně vyhlášený je vosk včelí, který má přirozeně velice jemnou a příjemnou vůni.

Hřejivé světlo svíček, autor: Peter BeckerHřejivé světlo svíček, autor: Peter Becker

Článek Vonné svíčky ke zkrášlení interiéru byl publikován 27. listopadu 2009 v 00.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...