Bar vhodný do každého bytu

Tagy:  bar, malý byt, jídelna, barová židle

Sponzorované odkazy:

Bar vhodný do každého bytu

Tentokrát nebude řeč o koutku pro profesionální barmany ale spíše o alternativě, jak i v malém bytě vykouzlit příjemný jídelní prostor. Občas může být totiž problém srovnat do místnosti vše, co je nezbytně nutné.

Kam se bar hodí?

Bar, který tvoří součast linky a slouží jako jídelní stůl se skvěle hodí do malého bytu, ve kterém žije jeden či dva členové domácnosti. Jedná se o skvělý způsob jak i do malého prostoru vtěsnat jídelní kout, který by jinak zabral bez problému i čtyřnásobek mís­ta.

Jak bar zařídit

Bar který je napojen ke kuchyňské desce nezabere prakticky žádný prostor. Navíc jej lze jednoduše zařídit tak, aby měl i úložné prostory a tím pádem jej lze využít skutečně jak jen to jde. Za malý bar se vejdou dvě barové židle, akorát pro malou domácnost. Při výběru barového pultu i židlí se dá skvěle experimentovat a vybrat si takový design, který ladí k ostatnímu zařízení bytu, přesto však může zaujmout něčím jedinečným. U baru je dostatek místa, aby se na něm 2 lidé bez problému najedli. Navíc během přípravy pokrmů může bar v malé kuchyňce posloužit jako praktická odkládací plocha.

Barová variace, autor: Chad JonesBarová variace, autor: Chad Jones

Veškeré využití barového pultíku

Není-li v bytě skutečně místa mnoho, může barová deska posloužit i jako pracovní stůl. Pro dlouhé vysedávaní se však vzhledem k zatížení páteře příliš nehodí. I tak se dá použít k občasnému posezení s notebookem či knihou. Bar se navíc možná zanedlouho stane nejvyhledávanějším místem v bytě. Během sezení na baru se sklenkou dobrého pití se dá skvěle konverzovat s návštěvou a plně se věnovat hostovi. Při větší sešlosti pak lze bar využít k tomu, k čemu je určen především. Můžete za ním připravovat drinky a něco malého k zakousnutí, čím hosty pohostíte. Bar se tak může stát něčím daleko zajímavějším než je jen moderní a esteticky zajímavá jídelní plocha.

Bar jako nepostradatelná součást moderního interiéru

Pro mladé páry, ty z nás, co žijí sami, i pro rodiny bez dětí není v kuchyni jídelní stůl prakticky vzato potřeba. Stále častěji je i ve velkých moderních bytech řešený interiér kuchyně a jídelny absencí jídelního stolu. K velkému podsvícenému baru se srovná lidí stejně jako ke stolu, ale bar má přece jen naprosto odlišnou atmosféru. Pro domácí večírky je jako stvořený. V místnostech kde je navíc dostatek místa může být vybaven i skutečným barmanským náčiním a sloužit tak i k účelu, pro který vznikl. Tedy pro domácí barmanskou show.

Článek Bar vhodný do každého bytu byl publikován 5. ledna 2010 v 00.00 v rubrice Nábytek. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...