Kuchyňské dřezy disponují rozličnými materiály

Tagy:  kuchyňské dřezy, nerez kuchyňské dřezy, keramické kuchyňské dřezy, dřezy

Sponzorované odkazy:

Kuchyňské dřezy disponují rozličnými materiály

K nepostradatel­nému kuchyňskému vybavení patří dřez, bez kterého by nemohl fungovat plnohodnotný chod kuchyně. V českých domácnostech převládají kuchyňské dřezy z nerezu, avšak na našem trhu můžeme vybírat z široké nabídky dřezů z nejrozličnějších materiálů.

Materiály použité k výrobě dřezů

Keramika

Ačkoliv se to mnohým z nás může zdát velice nepravděpodobné, o slovo se hlásí dřezy keramické, které v poslední době zaznamenávají v kuchyňském vybavení velký boom. Keramický dřez si svoji přízeň vydobyl především pro svoje velké přednosti, mezi kterými se nachází vysoká odolnost proti opotřebení, minimální požadavky na údržbu a odolnost vůči extrémně vysokým teplotám. Keramika se dokáže lehce přizpůsobit všem chemickým prostředkům, na žádný sebeagresivnější mycí prostředek nereaguje záporně. K přednostem keramickým dřezů také patří zdravotní nezávadnost a vysoké hygienické vlastnosti.

Umělý kámen

K dalším atypickým kuchyňským dřezům patří ty, které jsou vyrobeny z umělého kamene – corianu. Dřezy z umělého kamene jsou na tuzemském trhu k dostání v nejrůznějších barevných odstínech a v mnoha modifikacích. Široká škála barev umožňuje vybírat dřezy tak, aby se dokonale snoubily nejen s kuchyňskou linkou, ale i s interiérem. Díky specifickým vlastnostem corianu lze dřezy velmi dobře tvarovat, brousit, řezat a upravovat na míru, na základě čehož můžeme vybírat i z nepřeberné tvarové nabídky.

Přírodní kámen

Kuchyňské dřezy vyrobené z přírodního kamene patří k vysoce kvalitním, čemuž však na druhou stranu odpovídá i jejich cena. Dřezy z přírodního kamene se však nehodí do každé kuchyňské linky, jelikož disponují robustnějším a atypickým vzhledem. K velkým přednostem dřezů z přírodního kamene patří především jejich dlouhá životnost, avšak během použití si musíme dávat pozor na to, abychom těžkými předměty neponičily kamennou strukturu.

Kamenná drť

Kuchyňské dřezy vyrobené z kamenné drti neboli granitů jsou velmi dobře tvarovatelné a v českých domácnostech se začínají stávat velmi oblíbenými. K velkým přednostem granitových dřezů patří snadná údržba a neviditelnost zaschlých kapek na povrchu.

Nerez

Nerezové dřezy převládají v řadě českých domácnostech a stávají se tak standardem kuchyňského vybavení. K výhodám nerezových dřezů patří jejich vysoká odolnost proti korozi, chemickým přípravkům a prostředkům na mytí nádobí. K oblíbeným typům nerezových dřezů patří matný povrch nebo profilovaný povrch, který je vysoce odolný proti viditelnosti zaschlých vodních kapek.

Článek Kuchyňské dřezy disponují rozličnými materiály byl publikován 6. října 2009 v 08.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Co musíte udělat, než se léto zeptá?
  2. Jak si květinami ozdobit interiér?
  3. Trendy interiérového designu na léto 2024
  4. Toužíte o krásné předzahrádce s odolnými květinami?
  5. Jak si omylem do zahrady nepřilákat hady?
  6. Červenec na zahradě
  7. Jaké jsou hlavní zahradní trendy 2024?
  8. Konve a konvičky pro každého zahradníka. Víte, jak si vybrat tu správnou pro vás?
  9. Jak se zbavit slimáků?
  10. Letní trendy v oblasti bydlení

Tagy

bydlení nábytek zahrada stěhování kuchyně dekorace zabezpečení domu keře židle

Doporučujeme

Na nic nečekejte a pořiďte si nový byt v Praze již od 1,2 milionu Kč včetně DPH, na výběr mnoho lokalit.

Do bytu či domu kvalitní dřevěnou podlahu.

S bydlením je silně spojena i rekreace a dovolená, hlavně po dobře odvedené práci. Dopřejte si příjemnou dovolenou a vyberte si na MegaUbytko.cz ubytování na Jižní Moravě, kde zažijete relax a zábavu během celého roku.