Kuchyňské dřezy disponují rozličnými materiály

Tagy:  kuchyňské dřezy, nerez kuchyňské dřezy, keramické kuchyňské dřezy, dřezy

Sponzorované odkazy:

Kuchyňské dřezy disponují rozličnými materiály

K nepostradatel­nému kuchyňskému vybavení patří dřez, bez kterého by nemohl fungovat plnohodnotný chod kuchyně. V českých domácnostech převládají kuchyňské dřezy z nerezu, avšak na našem trhu můžeme vybírat z široké nabídky dřezů z nejrozličnějších materiálů.

Materiály použité k výrobě dřezů

Keramika

Ačkoliv se to mnohým z nás může zdát velice nepravděpodobné, o slovo se hlásí dřezy keramické, které v poslední době zaznamenávají v kuchyňském vybavení velký boom. Keramický dřez si svoji přízeň vydobyl především pro svoje velké přednosti, mezi kterými se nachází vysoká odolnost proti opotřebení, minimální požadavky na údržbu a odolnost vůči extrémně vysokým teplotám. Keramika se dokáže lehce přizpůsobit všem chemickým prostředkům, na žádný sebeagresivnější mycí prostředek nereaguje záporně. K přednostem keramickým dřezů také patří zdravotní nezávadnost a vysoké hygienické vlastnosti.

Umělý kámen

K dalším atypickým kuchyňským dřezům patří ty, které jsou vyrobeny z umělého kamene – corianu. Dřezy z umělého kamene jsou na tuzemském trhu k dostání v nejrůznějších barevných odstínech a v mnoha modifikacích. Široká škála barev umožňuje vybírat dřezy tak, aby se dokonale snoubily nejen s kuchyňskou linkou, ale i s interiérem. Díky specifickým vlastnostem corianu lze dřezy velmi dobře tvarovat, brousit, řezat a upravovat na míru, na základě čehož můžeme vybírat i z nepřeberné tvarové nabídky.

Přírodní kámen

Kuchyňské dřezy vyrobené z přírodního kamene patří k vysoce kvalitním, čemuž však na druhou stranu odpovídá i jejich cena. Dřezy z přírodního kamene se však nehodí do každé kuchyňské linky, jelikož disponují robustnějším a atypickým vzhledem. K velkým přednostem dřezů z přírodního kamene patří především jejich dlouhá životnost, avšak během použití si musíme dávat pozor na to, abychom těžkými předměty neponičily kamennou strukturu.

Kamenná drť

Kuchyňské dřezy vyrobené z kamenné drti neboli granitů jsou velmi dobře tvarovatelné a v českých domácnostech se začínají stávat velmi oblíbenými. K velkým přednostem granitových dřezů patří snadná údržba a neviditelnost zaschlých kapek na povrchu.

Nerez

Nerezové dřezy převládají v řadě českých domácnostech a stávají se tak standardem kuchyňského vybavení. K výhodám nerezových dřezů patří jejich vysoká odolnost proti korozi, chemickým přípravkům a prostředkům na mytí nádobí. K oblíbeným typům nerezových dřezů patří matný povrch nebo profilovaný povrch, který je vysoce odolný proti viditelnosti zaschlých vodních kapek.

Článek Kuchyňské dřezy disponují rozličnými materiály byl publikován 6. října 2009 v 08.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...