Přehozy na postel aneb jak změnit tvář ložnice

Tagy:  přehozy na postel, deka na postel, postelový přehoz

Sponzorované odkazy:

Přehozy na postel aneb jak změnit tvář ložnice

Ložnice patří k nejdůležitějším místům našeho domova, neboť právě zde načerpáváme energii do dalšího dne, relaxujeme a odpočíváme. A právě odpočinek je nejdůležitější funkcí, který od postele očekáváme a který bychom také posteli měli věnovat. Tomuto účelu dokonale poslouží přehozy na postel, které jsou nejen velmi slušivé, ale i praktické neboť zamezují nežádoucím prachovým částečkám, které se usazují v peřinách.

Výhody přehozů na postel

Postelové přehozy dokonale zastávají stránku estetickou, postel je během dne upravená a ložnice působí dojmem útulnosti a čistoty. K výhodám postelových přehozů patří to, že peřiny a polštáře nemusíme každodenně uklízet do peřiňáků nebo důkladně ustýlat. Peřiny jednoduše rozložíme na postel a překryjeme přehozem, což nám ušetří i čas, který bychom strávili důkladným stlaním. K velkým výhodám přehozů patří ochrana peřiny, polštáře, matrace a prostěradla, jelikož zabraňují usazování prachových částeček a jemných nečistot, které se během dne šíří místností.

Design a styl

V současné době můžeme vybírat z široké nabídky postelových přehozů, a to dle barvy, materiálu, velikosti a typu.

Velmi efektně působí dokonalá kombinace přehozu s ostatními ložnicovými textiliemi, např. se závěsy, dekorativními polštářky nebo kobercem.

Do menších, tmavších ložnic vybírejme světlé odstíny přehozů, které dokáží opticky místnost prosvětlit a zvětšit. K vhodným barevným kombinacím patří např. smetanový podklad doplněný drobnými kvítky světlých odstínů. Pokud chceme naopak ložnici více zvýraznit použijme přehozy pestrých vzorů nejrůznějších motivů. Vždy však dbejme na to, aby se přehoz snoubil s použitými ložnicovými textiliemi, kobercem a nábytkem.

Do romanticky pojatých ložnic se pestré a divoké vzory vůbec nehodí, můžeme zvolit výrazné motivy, avšak se snažme šetřit barvami.

Moderním, luxusně zařízeným ložnicím bude naopak velmi slušet jednoduchý a jednobarevný přehoz, který dokonale podtrhne krásu a komfort daného prostoru.

Naopak venkovsky pojatým ložnicovým prostorům bude slušet přehoz doplněný proužkem, puntíky nebo motivy s vesnickou či přírodní tematikou.

Článek Přehozy na postel aneb jak změnit tvář ložnice byl publikován 30. září 2009 v 00.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...