Dětské postele

Tagy:  postýlky, dřevěné postýlky, dětské postýlky, kolébky, cestovní postýlky

Sponzorované odkazy:

Dětské postele

Dětská postýlka, na rozdíl od postele pro dospělé, splňuje více funkcí, neslouží pouze pro odpočinek, jelikož se pro dítě stává útočištěm, prostorem, ze kterého může pozorovat dění okolo sebe a místem, ve kterém se dokáže zabavit.

Postýlky

Základem dobrého spánku pro každé dítě je kvalitní, stabilní postel, která je doplněna dobrou matrací. Klasikou bývá dřevěná postýlka s odnímatelnými příčkami, jejichž ideální vzdálenost by měla být v souladu s evropskými směrnicemi, v rozmezí 4,5 – 7 cm, což je míra, která nedovolí případnému vklouznutí hlavičky mezi příčky. Dřevo, použité k výrobě postýlky, by mělo být upraveno přírodními, netoxickými barvami a laky, jelikož se velmi často stává, že dítě postýlku okusuje. Povrch by měl být velmi hladký, bez jakýchkoliv sebemenších záděrek, třísek a prasklin ve dřevě, upevňovací šrouby by měly být zapuštěné a stejnoměrně utažené. Velmi praktické jsou postýlky, u kterých můžeme nastavit výšku matrace do různých poloh a přední bočnice lehce stáhnout. Nepostradatelným doplňkem jsou molitanové či látkové ochranné pásy, které se natahují podél vnitřní části postele a slouží pro vysokou bezpečnost dítěte. Díky ochranným pásům předejdeme nežádoucímu zaklínění ručiček či nožiček dítěte. Rozměry dětských postýlek se pohybují mezi 120 – 140 cm na délku a 60 – 70 cm na šířku, takto rozměrná postel poslouží dítěti zhruba do 4 let jeho věku. Z praktického hlediska se doporučuje pořídit postýlky s úložným prostorem, který slouží pro uložení ložního prádla a ostatních potřebných textilií.

Kolébky

Doplňkovou alternativou k postýlkám jsou dřevěné kolébky nebo houpací proutěné koše, které jsou usazeny na kolečkách. Kolébka i košík jsou určeny především pro nejmenší miminka, maximálně do 4 měsíců věku dítěte. Dnešní, moderní domácnosti navazují na starobylou lidovou tradici v používání kolébek a tudíž není divu, že na tuzemském trhu nalezneme širokou nabídku nejen kolébek, ale i proutěných košů. Jemné pohupování má blahodárný účinek na dětskou psychiku, dítě se rychleji uklidňuje a cítí se v naprostém bezpečí.

Cestovní postýlky

Cestovní postýlky jsou nezbytným doplňkem při dlouhých cestách a pobytu v cizím prostředí, ve kterém není zaručeno, že vám připraví vhodnou alternativu. Na tuzemském trhu nalezneme cestovní postýlky v několika typech provedení, materiálovém složení, v různých velikostech a cenových kategorií. Výhodou je velmi praktická manipulace s nimi, perfektní skladnost, dítěti nabízí bezpečnost a vysokou míru pohodlí.

Článek Dětské postele byl publikován 5. května 2009 v 18.00 v rubrice Nábytek. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...