Solární osvětlení uleví našim peněženkám

Tagy:  solární osvětlení, osvětlení, zahradní osvětlení, solární lampy

Sponzorované odkazy:

Solární osvětlení uleví našim peněženkám

V posledních letech se solární lampy stále více častěji objevují v našich zahradách, a to především z důvodu finanční úspory. Solární lampy slouží především jako orientační světla, kterými si osvětlíme cestičku k domovním dveřím, okolí bazénu, altánu nebo jimi zvýrazníme zahradní skalku či jezírko.

Výhody solárního osvětlení

K největším přednostem solárního osvětlení patří především finanční úspora, jelikož světelný zdroj funguje na principu přírodního světelného zdroje. Solární lampy se přes den na sluníčku nabijí a s přicházejícím šerem se začínají rozsvěcovat. Díky vbudovanému senzoru dokáží lampy reagovat na stmívání, během něhož se automaticky zapnou a při rozednění se naopak automaticky vypnou. Kvalitní typy solárních lamp disponují bytelnou konstrukcí, která je odolná proti všem přírodním nežádoucím vlivům. K výhodám patří nepřítomnost kabelů, díky čemuž můžeme lampu umístit na jakékoliv místo v zahradě, aniž bychom byli závislí na dostupnosti kabelu.

Technické parametry

Solární lampy vydrží svítit osm až dvanáct hodin což je přiměřeně dlouhá doba na to, abychom mohli při decentním osvětlení strávit velmi příjemný večer při grilování nebo nočním koupání se v bazénu. Délka svítícího cyklu je však především závislá na umístění lampy, čím více bude v přímém kontaktu se sluníčkem, tím déle vydrží svítit. Délku svítícího cyklu také ovlivňuje roční období a momentální podnebí, při deštivém počasí se samozřejmě svítící cyklus snižuje a to až na polovinu.
Každá solární lampa by měla disponovat dobíjecí baterií, jejíž životníc cyklus je zhruba dva roky, LED diody disponují životností 100 000 svítí­cích hodin.

Design solárního osvětlení

Na našem trhu můžeme vybírat ze široké nabídky solárních osvětlení, která jsou k dostání v různých velikostech, tvarech i designových úpravách. Nabídka zahrnuje solární lampy kulaté, hranaté, v podobě lucerniček, nejrozličnějších lampiček nebo v podobě zvířátek, které se dokonale vyjímají v travnatém porostu. Můžeme vybírat z variant stojacích, pevně zapuštěných, vpichovaných do země, závěsných nebo nástěnných.

Na trhu se vyskytují i solární lampy dvojího efektu, vedle principu světelného fungují i jako solární zapuzovatelé krtků, a to na principu nepříjemného frekvenčního tónu, který dokonale odpudí nejen krtky, ale i ostatní hraboše.

Aktuálním trendem jsou solární osvětlení číslic domu, jednotlivé číslice jsou umístěny na světelné desce, která se připevní na stěnu domu.

Článek Solární osvětlení uleví našim peněženkám byl publikován 27. září 2009 v 00.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...