Provázkovými záclonami oživíme interiér

Tagy:  záclony, provázkové záclony, provázkové závěsy, závěsy z provázků

Sponzorované odkazy:

Provázkovými záclonami oživíme interiér

Ozdobou každého okna jsou záclony, jejichž tvar, barevnost a design disponují různými variantami. K aktuálním záclonovým trendům patří záclony provázkové, které si v domácnostech nacházejí všestranné použití.

Použití provázkových záclon

Provázkovými záclonami můžeme vyplnit větší i miniaturní okenní prostory nebo jimi nahradit interiérové dveře. Jako dveřní závěs mohou být použity v propojených místnostech, a to v obloukovém či klasickém, obdélníkovém vstupu. Ve větších prostorách mohou být použity jako předěl místnosti, který odděluje jednotlivé prostorové prvky. Provázkové záclony jsou velmi často využívány v dětských pokojích, kdy splňují funkci oddělení jednotlivých částí, např. část spací od časti pracovní. Díky pohybu jednotlivých vláken poslouží provázková záclona jako dokonalý odpuzovač nežádoucího hmyzu. V letním období ji můžeme použít do dveřního vstupního prostoru, nejenže zabrání průniku hmyzu do domu, ale bude působit i jako moderní prvek pohyblivých dveří.

Tento typ záclon může sloužit jako dekorativní prostředek holých stěn, rozmanitá barevnost umožní vhodnou kombinaci se skloubením s ostatními interiérovými prvky.

Provázkové záclony si však nenacházejí uplatnění pouze v domácnostech, velice často se s nimi můžeme setkat i ve veřejných interiérech. Objevují se v drobných obchůdcích, reprezentativních prostorách bank a úřadů, cukrárnách, barech, restauracích i kancelářích.

Výhody provázkových záclon

K největším přednostem provázkových záclon patří jejich všestranné a individuální použití nejen v interiéru, ale i v exteriéru. Provázkové záclony jsou vyrobeny z kvalitní viskózy nebo ze 100 % PE, tedy z materiálů, které nereagují na sluneční záření a tím pádem si udržují vysokou životnost a nízkou míru opotřebovanosti.

K dalším přednostem provázkových záclon patří snadné zavěšení, které spočívá v uchycení pomocí tunýlku nebo poutek na klasickou záclonovou tyč. Pokud záclona disponuje nevhodnou délkou, je možné ji jednoduše zastřihnout nůžkami, což je nutné provést v zavěšeném stavu. Díky struktuře vláken lze záclony zastřihnout šikmo či elipsovitě, konce provázků se díky vhodnému materiálu nepářou ani netřepí.

Článek Provázkovými záclonami oživíme interiér byl publikován 19. září 2009 v 00.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Co musíte udělat, než se léto zeptá?
  2. Jak si květinami ozdobit interiér?
  3. Trendy interiérového designu na léto 2024
  4. Toužíte o krásné předzahrádce s odolnými květinami?
  5. Jak si omylem do zahrady nepřilákat hady?
  6. Červenec na zahradě
  7. Jaké jsou hlavní zahradní trendy 2024?
  8. Konve a konvičky pro každého zahradníka. Víte, jak si vybrat tu správnou pro vás?
  9. Jak se zbavit slimáků?
  10. Letní trendy v oblasti bydlení

Tagy

bydlení nábytek zahrada stěhování kuchyně dekorace zabezpečení domu keře židle

Doporučujeme

Na nic nečekejte a pořiďte si nový byt v Praze již od 1,2 milionu Kč včetně DPH, na výběr mnoho lokalit.

Do bytu či domu kvalitní dřevěnou podlahu.

S bydlením je silně spojena i rekreace a dovolená, hlavně po dobře odvedené práci. Dopřejte si příjemnou dovolenou a vyberte si na MegaUbytko.cz ubytování na Jižní Moravě, kde zažijete relax a zábavu během celého roku.