Provázkovými záclonami oživíme interiér

Tagy:  záclony, provázkové záclony, provázkové závěsy, závěsy z provázků

Sponzorované odkazy:

Provázkovými záclonami oživíme interiér

Ozdobou každého okna jsou záclony, jejichž tvar, barevnost a design disponují různými variantami. K aktuálním záclonovým trendům patří záclony provázkové, které si v domácnostech nacházejí všestranné použití.

Použití provázkových záclon

Provázkovými záclonami můžeme vyplnit větší i miniaturní okenní prostory nebo jimi nahradit interiérové dveře. Jako dveřní závěs mohou být použity v propojených místnostech, a to v obloukovém či klasickém, obdélníkovém vstupu. Ve větších prostorách mohou být použity jako předěl místnosti, který odděluje jednotlivé prostorové prvky. Provázkové záclony jsou velmi často využívány v dětských pokojích, kdy splňují funkci oddělení jednotlivých částí, např. část spací od časti pracovní. Díky pohybu jednotlivých vláken poslouží provázková záclona jako dokonalý odpuzovač nežádoucího hmyzu. V letním období ji můžeme použít do dveřního vstupního prostoru, nejenže zabrání průniku hmyzu do domu, ale bude působit i jako moderní prvek pohyblivých dveří.

Tento typ záclon může sloužit jako dekorativní prostředek holých stěn, rozmanitá barevnost umožní vhodnou kombinaci se skloubením s ostatními interiérovými prvky.

Provázkové záclony si však nenacházejí uplatnění pouze v domácnostech, velice často se s nimi můžeme setkat i ve veřejných interiérech. Objevují se v drobných obchůdcích, reprezentativních prostorách bank a úřadů, cukrárnách, barech, restauracích i kancelářích.

Výhody provázkových záclon

K největším přednostem provázkových záclon patří jejich všestranné a individuální použití nejen v interiéru, ale i v exteriéru. Provázkové záclony jsou vyrobeny z kvalitní viskózy nebo ze 100 % PE, tedy z materiálů, které nereagují na sluneční záření a tím pádem si udržují vysokou životnost a nízkou míru opotřebovanosti.

K dalším přednostem provázkových záclon patří snadné zavěšení, které spočívá v uchycení pomocí tunýlku nebo poutek na klasickou záclonovou tyč. Pokud záclona disponuje nevhodnou délkou, je možné ji jednoduše zastřihnout nůžkami, což je nutné provést v zavěšeném stavu. Díky struktuře vláken lze záclony zastřihnout šikmo či elipsovitě, konce provázků se díky vhodnému materiálu nepářou ani netřepí.

Článek Provázkovými záclonami oživíme interiér byl publikován 19. září 2009 v 00.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...