Moderní květináče a truhlíky

Tagy:  květináče, truhlíky, samozavlažovací truhlíky, plastové truhlíky, plastové květináče, keramické truhlíky, keramické květináče

Sponzorované odkazy:

Moderní květináče a truhlíky

Kouzlo interiéru i exteriéru našeho domu či bytu dotváří zelené či barevně kvetoucí rostliny, které nás dokáží nabít silnou přírodní energii. K tomu, aby nám dobře rostly je nutné jim věnovat dostatečnou péči a vybavit je kvalitním domečkem, tedy květináčem nebo truhlíkem.

Moderní trendy

K moderním a aktuálním trendům v oblasti rostlinného příslušenství patří samozavlažovací truhlíky, které se osvědčily především pro umístění v balkónových prostorách. Klasické neboli standardní samozavlažovací truhlíky disponují vloženým dnem, které se nachází několik centimetrů nad hlavním dnem truhlíku. Vzniklý prostor slouží jako zásobárna vody, která se do tohoto prostoru dostává prostřednictvím nálevky umístěné u vnější strany truhlíku. K nevýhodám klasických samozavlažovacích truhlíků patří neschopnost odhadnutí aktuálního množství vody, což v mnohých případech může končit přelitím rostliny. Moderní neboli nejnovější samozavlažovací truhlíky disponují zabudovanou měrkou, která nám poskytuje údaje o aktuálním stavu vody. Měrka je vybavena indikátorem vodní hladiny, jehož hodnoty s ubývajícím množstvím vody klesají a tudíž získáváme přehled o aktuálnosti zalití rostliny.

K velkým výhodám měrkových truhlíků patří schopnost odtékání přebytečné vody ven prostřednictvím odnímatelného uzávěru. Toto řešení je praktické především tehdy, pokud se truhlík nachází ve volném prostranství, nikoliv pod střechou, kde je kryt před četnými deštivými dny.

K nejnovějším trendům patří svítící květináče disponující širokou barevnou škálou, tvary a velikostmi. Modely svítících květináčů oceníme především ve tmě, neboť vedle estetického hlediska nám přinášejí i hledisko praktické, a to v podobě jakýchsi světelných bodových zdrojů. Nabídka svítících květináčů je na našem trhu opravdu široká, nebojme se barevně experimentovat, výrazné barvy totiž dokáží bohatě oživit zahradní prostory. Z hlediska tvaru můžeme vybírat z klasických nebo atypických možností, na trhu se objevují květináče ve tvaru písmen, zvířeckých či pohádkových postaviček, amfor nebo různých geometrických tě­les.

Materiál

Klasické zahradní či balkónové truhlíky jsou vyrobeny nejčastěji z plastu, po nichž je nejširší poptávka. Zajímavým dekorativním zahradním prvkem může být truhlík z přírodního či umělého kamene, nerezu nebo keramiky. Z designového hlediska můžeme s materiály sami experimentovat, umělohmotný truhlík lze velmi jednouše obmotat proutím, přírodním režným provázkem, banánovými listy nebo lýkem.

Článek Moderní květináče a truhlíky byl publikován 3. září 2009 v 00.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Co musíte udělat, než se léto zeptá?
  2. Trendy interiérového designu na léto 2024
  3. Červenec na zahradě
  4. Letní trendy v oblasti bydlení
  5. Jak si omylem do zahrady nepřilákat hady?
  6. Jak se zbavit slimáků?
  7. Toužíte o krásné předzahrádce s odolnými květinami?
  8. Jaké jsou hlavní zahradní trendy 2024?
  9. Je lepší rekonstruovat anebo prodat nemovitost?
  10. Jak založit zeleninovou zahradu u nového domu

Tagy

bydlení nábytek zahrada stěhování kuchyně dekorace zabezpečení domu keře židle

Doporučujeme

Na nic nečekejte a pořiďte si nový byt v Praze již od 1,2 milionu Kč včetně DPH, na výběr mnoho lokalit.

Do bytu či domu kvalitní dřevěnou podlahu.

S bydlením je silně spojena i rekreace a dovolená, hlavně po dobře odvedené práci. Dopřejte si příjemnou dovolenou a vyberte si na MegaUbytko.cz ubytování na Jižní Moravě, kde zažijete relax a zábavu během celého roku.