Využití sklepních prostor

Tagy:  sklep, sklepní prostory, využití sklepu, sklep v domě

Sponzorované odkazy:

Využití sklepních prostor

Sklepní prostory můžeme využít daleko duchaplněji než pouze k uskladnění kompotů, brambor a starého nářadí.

Sklepní prostor je možné, při dnešních technologií a moderních stavebních prvků, začlenit přímo do obytné části domu nebo jeho prostory využít jako samostatnou místnost. V řadě domácností slouží sklepní prostory jako skladovací nebo technické místnosti, ve kterých se shromažďují nepotřebné předměty, sportovní potřeby, sezónní oblečení a obuv nebo zavařeniny.

Po důkladném rozvržení však zjistíme, že většinu předmětů, nacházejících se ve sklepních prostorách, vlastně již vůbec nepotřebujeme. Vyřazením nepotřebných věcí dospějeme k tomu, že několik málo skleniček okurek a kompotů můžeme uskladnit v kuchyňské spíži.

Tím nám vznikne nová, zpravidla velmi prostorná místnost, kterou můžeme využít jako pracovnu, oddychovou místnost, knihovnu nebo pánský salonek. Ženy naopak tento prostor mohou využít jako krejčovský koutek, ve kterém je dovoleno neustálé rozložení nástřihů, látek a ostatních krejčovských pomůcek.

K velmi praktickému využití sklepních prostorů patří místnost, která bude sloužit jako prádelna a sušárna. Tím se vyřeší dilema nedostatku místa pro umístění pračky a prostoru určeného pro sušení prádla. Sklepní sušárna nabízí velmi příhodné podmínky pro sušení prádla, a to především v zimních měsících.

Milovníci wellness a zdravého životního stylu mohou sklepní prostor využít jako relaxační místnost. Prostor lze vybavit posilovacími stroji, saunou, solárním zařízením nebo vířivou vanou. K velmi oblíbeným a technicky nenáročným typům saun patří sauna finská, alternativou mohou být infrakabiny, které jsou určeny výhradně pro domácí použití. K oblíbeným wellness programům patří parní sprchový box, který nabízí vedle produkce horké páry také klasické a masážní sprchování.

Největším, avšak také finančně nejnáročnějším luxusem je vytvoření ze sklepních prostor bazénovou plochu. Perfektní podmínky suterénu přímo vybízejí k této rekonstrukci, kterou zajisté ocení všichni členové domácnosti.

Příznivci dobrého vína mohou rekonstrukci sklepních prostor přizpůsobit k archivaci vinných lahví a vybavit prostor stylovým nábytkem, kde se bude holdovat dobrému vínu.

Článek Využití sklepních prostor byl publikován 29. července 2009 v 00.00 v rubrice Dům. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...