Věšáky – nezbytný interiérový doplněk

Tagy:  věšáky, věšák, němý sluha

Sponzorované odkazy:

Věšáky – nezbytný interiérový doplněk

K nezbytným interiérovým doplňkům patří nejrůznější typy věšáků, které jsou určeny nejen pro odložení svrchního dílu oblečení, nýbrž i pro odložení nejrozličnějších předmětů a doplňků.

Design

Kvalitu a design věšáků bychom však neměli podceňovat, neboť se jedná o interiérový doplněk, který je dennodenně na očích všem příchozím. Nástěnné věšáky zpravidla disponují háčky, které jsou vyrobeny z kovu nebo dřeva, umístěnými na materiálově stejném nebo odlišném podkladu. Nástěnné věšáky bývají vybaveny horní poličkou, která slouží pro odkládání klobouků, čepic nebo rukavic.

Do větších prostor volíme z praktického hlediska věšákové stěny, které jsou krom jednotlivých háčků vybaveny uzavíratelnými skříňkami, poličkami a zrcadlem. Pokud zvolíme dřevěné provedení je nutné dostatečně dbát na povrchovou úpravu, věšákovou stěnu je nutné pravidelně lakovat. Kvalitní úprava lakování je nezbytná především v době, kdy se věšák nebo věšáková stěna dostane do kontaktu s mokrým oblečením.

Stojací věšáky se pomalu ze vstupních prostor vytrácejí a přesouvají se zpravidla do ložnic nebo dětských pokojů. K nejoblíbenějším materiálům stojacích věšáků patří dřevo nebo kov, které zajišťují určitou míru stability. Stojací věšáky by měly disponovat dostatečně širokou podnoží, která zaručuje stabilitu i při vyšším zatížení.

K oblíbeným materiálům, určených k výrobě věšáků nebo věšákových stěn, patří umělá hmota, sklo, kov nebo ratan. Tyto materiály jsou výhodné především z praktického hlediska, jelikož mokrý povrch dostatečně rychle schne.

Umístění

Největší uplatnění nacházejí věšáky v předsíních nebo vstupních halách domu, kde slouží pro odložení svrchní části oděvu. Do těchto prostor bychom měli volit bytelné a stabilní modely, které budou disponovat určitými designováni prvky snoubícími se s daným prostorem. Vstupní části domu dominují věšáky nástěnné nebo věšáková stěna, která z části splňuje účel úložného prostoru. Velikost věšáku nebo věšákové stěny se odvíjí od velikosti vstupní zóny.

K velmi oblíbeným typům věšáků patří tzv. němý sluha, který zpravidla vyplňuje interiér ložnic, koupelen nebo dětských pokojů. Tento multifunkční věšák je navržen tak, aby sloužil pro odkládání veškerého oblečení a zároveň nevytlačil stopy na saku nebo halenkách. Němý sluha podrží košile, sukně, saka, dlouhé kalhoty, šaty a nejrozličnější módní doplňky. Některé modely jsou vybaveny plochou, která slouží pro odkládání klíčků od automobilu, hodinek, prstýnků nebo dokladů.

Článek Věšáky – nezbytný interiérový doplněk byl publikován 25. května 2009 v 13.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...