PVC podlahy

Tagy:  podlahy, PVC, PVC podlahy, podlahy v interiéru

Sponzorované odkazy:

PVC podlahy

Podlaha uceluje interiér a utváří celkovou atmosféru pokoje. Měla by umožnit bezpečnou a pohodlnou chůzi, tlumit chůzi, nestudit a být odolná.

Dávno jsou pryč doby, kdy se na trhu objevovaly klasická linolea v několika základních barvách, které zdobily podlahy téměř všech bytů a domů. Nové technologie ve výrobě PVC krytin jsou dnes spojeny s vysokou kvalitou zpracování a designu, které vyhovují mnoha parametrům kladeným na současné bydlení.

Zkratka PVC znamená POLI-VINYL-CHLORID, což je označení pro vícevrstvou syntetickou pružnou krytinu.

Výběr PVC podlahové krytiny

Při výběru linolea bychom se měli poradit s prodavačem nebo odborníkem, který nám doporučí správný typ podlahové krytiny vhodný do požadovaného interiéru. Rozhodujícími aspekty při výběru je charakter místnosti, ve které bude krytina položena, stupeň zatížení nebo životnost, která je ovlivněna především kvalitou. Do kuchyně bychom měli vybírat z nabídky modelů, které jsou odolné vůči rozlitým tekutinám či případnému uklouznutí, jenž jsou vybaveny přísadou křemičitého písku, který zajišťuje protiskluzovou vrstvu. Potřebné informace jsou uvedeny v technickém listu, kterým musí být opatřen každý model krytiny a na vyžádání je prodávající povinen nám jej předložit k nahlédnutí.

K hlavním přednostem podlahové krytiny z PVC patří:

• vysoká odolnost vůči opotřebení
• široká škála vzorů, včetně imitace dřeva
• atraktivní vzhled
• částečná izolace zvuku
• barevná stálost
• tvarová stálost a odolnost v rozmezí teplot od – 40 ºC do + 60 ºC
• velmi snadná údržba
• vysoká chemická odolnost povrchu
• antialergické vlastnosti

Homogenní nebo heterogenní PVC

Homogenní PVC podlahové krytiny se vyznačují jednou vrstvou stejného složení a provedením v celé své tloušťce, což znamená, že nášlapná vrstva je shodná s tloušťkou podlahoviny. Homogenní PVC jsou vhodné především do objektech s těžkým zatížením, ke kterým patří nemocnice, kanceláře, obchodní domy, haly nebo školy.

Heterogenní PVC podlahové krytiny jsou složeny ze tří vrstev, které se od sebe navzájem odlišují materiálovým složením nebo provedením. Struktura heterogenní podlahy se skládá zpravidla ze tří vrstev, nejspodnější část je tvořena zpevňující podkladovou vrstvou, která se vyskytuje pouze u některých modelů, prostřední část tvoří nosná vrstva a horní část je určena pro vrstvu nášlapnou. Tloušťka nášlapné vrstvy je určena dle stupně zátěže, tudíž je tento typ podlahové krytiny vhodný do všech bytových i komerčních budov. Celková tloušťka heterogenní krytiny by měla být 1,6 mm, čím více se však bude číslo přibližovat 2 mm, tím bude chůze měkčí a tišší.

Pokládka PVC

Nejdůležitějším předpokladem pro kvalitní pokládku je čistá a suchá podlaha, ze které je nutno předem odstranit všechny nerovnoměrnosti a výstupky. Samotná pokládka není náročná, stačí postupovat dle pokynů uvedených na obalu. Další možností je sjednání si firmy, která podlahu položí profesionálně, čímž zamezíme jakýmkoliv nedostatkům.

Údržba

Životnost podlahové krytiny z PVC ovlivňuje pravidelná údržba, která spočívá ve vysávání, zametání a vytírání vodou s neutrálními čistícími prostředky. Za nežádoucí se považuje použití abrazivních či agresivních čistících prostředků nebo prostředků určených pro úklid laminátových podlah. Pokud je podlaha vysoce zatížená, doporučují ji výrobci voskovat, čímž se zabrání průnik špíny do vlastního materiálu, vysychání a možné popraskání krytiny.

Článek PVC podlahy byl publikován 8. března 2009 v 11.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Co musíte udělat, než se léto zeptá?
  2. Jak si květinami ozdobit interiér?
  3. Trendy interiérového designu na léto 2024
  4. Toužíte o krásné předzahrádce s odolnými květinami?
  5. Jak si omylem do zahrady nepřilákat hady?
  6. Červenec na zahradě
  7. Jaké jsou hlavní zahradní trendy 2024?
  8. Konve a konvičky pro každého zahradníka. Víte, jak si vybrat tu správnou pro vás?
  9. Jak se zbavit slimáků?
  10. Je lepší rekonstruovat anebo prodat nemovitost?

Tagy

bydlení nábytek zahrada stěhování kuchyně dekorace zabezpečení domu keře židle

Doporučujeme

Na nic nečekejte a pořiďte si nový byt v Praze již od 1,2 milionu Kč včetně DPH, na výběr mnoho lokalit.

Do bytu či domu kvalitní dřevěnou podlahu.

S bydlením je silně spojena i rekreace a dovolená, hlavně po dobře odvedené práci. Dopřejte si příjemnou dovolenou a vyberte si na MegaUbytko.cz ubytování na Jižní Moravě, kde zažijete relax a zábavu během celého roku.