Plovoucí podlahy

Tagy:  laminatove plovouci podlahy, cenik plovouci podlahy, plovouci podlahy pokladka

Sponzorované odkazy:

Plovoucí podlahy

Záruka útulnosti a pohodlí

Plovoucí podlahy se stávají v dnešní době velice populárními. Koberce či dlažby jsou na ústupu a moderní plovoučky je svou kvalitou a výhodami skvěle zastupují.

Proč plovoucí?

Protože mezi plovoucí podlahou a spodní vrstvou není pevná vazba. Podlaha je oddělena, plave na izolační vrstvě.

Princip plovoucích podlah

Celý princip je vystavena na 3 vrstvách:

1, Vrchní vrstva (po které chodíme) obsahuje melaminovou pryskyřici, která se nachází na dekoračním papíře. Velmi záleží na tom, jak je tato pryskyřice kvalitní a odolná, protože čím je kvalitnější, tím se zvyšuje i kvalita povrchu plovoucích podlah. Podlaha tak mnohem déle vydrží a nebude tolik na jejím povrchu vidět, jak dlouho už nám slouží.

2, Střední vrstva obsahuje vyfrézované pero a drážku. Tato vrstva je vyrobena z dřevovláknité HDF desky.

3, Poslední spodní vrstva je důležitá pro zajištění stálosti celé podlahy. Na tom má hlavní zásluhu speciální pryskyřicová protitahová vrstva.

Každý alespoň trošičku zručný člověk si je schopen sám takovouto plovoucí podlahu položit. Nicméně výrobci to nedoporučují a naopak nabízejí své služby, protože pokud podlahu výrobce namontuje, tak si firma účtuje 5 % DPH, zatímco v obchodě nás DPH vyjde na 19 %.

Dělení plovoucích podlah podle použitých materiálů:

  1. Laminátové plovoucí podlahy – jejich cena je nižší, samozřejmě na úkor kvality, která je také nižší. Výrobce nám dá záruku pouze asi na 15 let. U vrchní vrstvy máme na výběr z celé škály odstínů a napodobenin dřeva. A jak už bylo řečeno, položení takovéto podlahy zvládne téměř každý. Izolace zde není příliš výkonná, je nutná speciální podložka. Další nevýhodou je že se laminát nedá opravit, pokud podlaha dosluhuje, je třeba lamely vyměnit.
laminatova plovouci podlahalaminatova plovouci podlaha
  1. Korkové plovoucí podlahy- záruka je zde delší, výrobci ji stanovují asi na 25 let. Materiál je měkký, údržba je náročnější.
  1. Dřevěné plovoucí podlahy- cena je zde vyšší hlavně díky přírodnímu materiálu, jenž je použit. Podlaha má výborné izolační schopnosti. Velikou výhodou je, že se dá zrenovovat a nemusí se tedy měnit celá.

Myslím si, že plovoucí podlahy budou nadále úspěšně konkurovat kobercům a to z mnoha důvodů. Údržba je snadná a rychlá, nezadržují prach, neposouvají se, neshrnují se a ani se nerolují. V případě stěhování se dá podlaha složit (jen pokud je vystavěna zámkovým způsobem, tzn. pero-drážka, spojování jednotlivých lamel do sebe). Plovoucí podlahy jsou tedy nejen velice praktickou investicí, ale i moderním doplňkem vašeho bydlení.

Zdroj obrázku: bpparket.cz

Článek Plovoucí podlahy byl publikován 31. července 2008 v 10.00 v rubrice Byt. Autorem článku je Muráriková Jana. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...