Plastové dveře

Tagy:  dveře, plastové dveře, interiérové dveře, vstupní dveře, plastové vstupní dveře

Sponzorované odkazy:

Plastové dveře

Plastové dveře jsou velice oblíbeny, zejména díky svému elegantnímu vzhledu, snadné údržbě a vysoké bezpečnosti. Hlavním úkolem dveří je oddělení jednotlivých prostorů, zachování teploty v místnosti, ochrana před nežádoucím hlukem a zachování soukromí i bezpečnosti. Neméně podstatným úkolem je zkrášlení interiéru a dotvoření určitého stylu daného prostoru.

Interiérové plastové dveře

Nároky na interiérové plastové dveře nejsou tak vysoké jako na dveře vchodové, odbourávají se vysoké požadavky na bezpečnost a tepelně izolační vlastnosti. Vysoké nároky se kladou především na estetiku a harmonii se zařízením interiéru. Výběr dveří bychom měli přizpůsobit stávajícímu nábytku a interiérovým doplňkům daného pokoje, barevně by měly ladit s okny i podlahou. Jelikož provoz vnitřních dveří má vysokou frekvenci je nezbytnou podmínkou dobrá funkčnost a schopnost dobré zvukové izolace. K dalším požadavkům patří těsná přilehlost k zárubním, pohodlné a tiché otvírání i zavírání.

Dveře se skleněnými výplněmi jsou vhodné do tmavších prostor, jelikož dokáží místnost prosvětlit světlem z přilehlého pokoje. Nevýhodou u těchto typů dveří je menší zvuková izolace.

Vícekřídlé skládací dveře majitelé ocení v případě propojení několika místností v jeden prostor, kterým se vyřeší dilema, zda bude či nebude obývací pokoj propojen s kuchyní a jídelním koutem.

Cena je závislá na kvalitě a vzhledu materiálu, povrchovém zpracování a typu dveřní výplně.

Vchodové plastové dveře

Vchodové dveře jsou vizitkou domu a svých majitelů, měly by tedy vyjadřovat vysokou domovní kulturu a fasádě udávat velmi osobní výraz.

Při volbě nových vchodových dveří je nutné brát v úvahu to, aby dokonale splňovaly základní požadavky, které od nich majitel očekává: bezpečnost, dobrou izolaci a designovou hodnotu.

Kvalitní plastové dveře disponují těmito vlastnostmi:

• vynikající tepelně technické a zvukové vlastnosti

• suché zasklívání všech druhů výplní

• široká škála výplňových materiálů

• perfektní těsnění po celém obvodu

• vynikající bezpečnostní vlastnosti dveří

• odvodnění a odvětrávání

• široká barevná a tvarová škála, možnost duhových kombinací

• bohatá škála doplňků

Plastové dveře se zhotovují přesně na míru a přání zákazníka, mohou mít otvírání ven i dovnitř, mohou být vybaveny bezpečnostními zámky, kukátky či být opatřeny samootevíracím zařízením při využití elektronického kódového zámku.

Údržba plastových dveří

Pravidelná údržba interiérových i vchodových dveří je nezbytná pro dokonalou a dlouhodobou funkčnost. K čistění plastových částí dveří můžeme používat všechny vodou ředitelné čistící prostředky, které běžně používáme pro úklid domácnosti. Vyvarovat bychom se měli hrubým, abrazivním čistícím prostředkům a používání drátěnek či hrubých houbiček na nádobí, kterými bychom znehodnotili povrch dveří.

Materiál použitý k výrobě

Plast patří stále k oblíbenému materiálů, který se používá pro výrobu vchodových i interiérových dveří. Hlavním materiálem pro výrobu plastových rámů je PVC, do kterého se přidávají další pomocné látky pro získání větší stability a barevné stálosti. Energetické náklady na výrobu PVC jsou nízké a materiál je stoprocentně recyklovatelný. Plast se stal pro výrobu dveří vedoucím materiálem převážně z důvodu minimální nutnosti údržby a vysoké tepelné a izolační odolnosti.

Článek Plastové dveře byl publikován 28. února 2009 v 08.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...