Výběr rohožky přede dveře

Tagy:  rohožky, rohožka, rohožka před dveře, venkovní rohožka, rohože

Sponzorované odkazy:

Výběr rohožky přede dveře

Rohožky vyplňují místo přede dveřmi téměř ve všech českých domácností, tudíž můžeme říci, že tento velmi důležitý pomocník patří k nezbytnému a funkčnímu vybavení. Správně zvolená rohožka dokáže zachytit až osmdesát procent nečistot, které bychom si bez její přítomnosti donesli do obytného prostoru.

Design a výběr

Na tuzemském trhu můžeme vybírat z nepřeberné nabídky tvarového, velikostního, materiálového a motivového provedení.

Řada zákazníků vybírá rohožku podle estetické a finanční stránky, avšak výběr rohožky by měl být podmíněn především stránkou kvalitativní. K nejdůležitějším aspektům při pořizování nové rohožky patří kvalita materiálu a délka rohože nebo vlasu. Dlouhé rohože z kvalitních materiálů jsou schopny zachytit velké množství nečistot, prachu a špíny.

K velmi oblíbeným materiálům, které se používají k výrobě rohoží, patří materiály přírodní, z nichž můžeme jmenovat jutu, bambus nebo kokos. Levnější alternativou jsou rohože vyrobené ze syntetických vláken nebo gumy, které vyplňují vstupní prostor řady domácností.

Typy rohoží

K velmi dobrým rohožím patří rohože samočisticí, které sestávají z hliníkových nebo mosazných pásků, na kterých jsou přichyceny pryžové profilové pásy. Princip očištění obuvi na tomto typu rohoží spočívá v dokonalém systému, obuv se velmi snadno očistí od největších nečistot. Údržba samočisticích rohoží spočívá ve velmi jednoduchém počinu, po určité době se svrchní rohož svine nebo odklopí a špína nacházející se pod ní jednoduše vymete.

Tento typ rohoží se instaluje ve venkovních prostorech, před vstupem do domku nebo domovního bytu. Venkovní rohože se nejčastěji zapouštějí do dlažby, povrch je vyroben z kovových roštů, recyklovaného polypropylénu nebo betonu.

Ke standardním a převládajícím typům rohoží patří rohože, jejichž povrch připomíná velmi hrubý koberec. Hutný povrch rohože je vybaven smyčky z POP vláken, které obuv očistí od hrubých i jemných nečistot. Tento typ rohoží je určen především do vnitřních prostor nebo venkovních krytých prostor, jelikož k jejich pevnému upevnění se používají náběhové lišty, díky kterým se čištění obuvi stává snazším. Kobercové rohože se udržují luxováním nebo sprchováním, pravidelnou údržbou přispíváme k delší životnosti, která může činit až 6 let.

K nejjemnějším typům rohožek patří rohožky kobercového charakteru, které slouží pouze k odstranění nejjemnějších nečistot a tudíž se používají v interiérových prostorách. Zpravidla vyplňují plochu mezi předsíní a obývacím pokojem nebo vstupní halou a obytným prostorem.

Článek Výběr rohožky přede dveře byl publikován 12. července 2009 v 07.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...