Jaký nábytek je teď moderní?

Tagy:  nábytek, skříně, sedací souprava, moderní nábytek

Sponzorované odkazy:

Jaký nábytek je teď moderní?

Obecně lze říci, že aktuální trendy ve světě nábytku se zúžily na jednoduchost, minimalismus a optickou lehkost. Dávno jsou pryč doby, kdy především v obývacím pokoji převládala masivní nábytková sestava, která vyplňovala stěnu od podlahy až ke stropu a police zdobilo sklo, keramika či dárkové miniatury.

Základním prvkem moderního nábytku dnešní doby jsou především hladké linie a propracování každého kusu do nejmenšího detailu. Tímto bychom se měli řídit při zařizování interiéru domova, jelikož se jedná o moderní trend a nadčasový prvek nábytkového designu, který bude převládat i v nastávajících letech.

Jednotlivé kusy nábytku

Skříně

Klasické šatní či volně stojící úložné skříně jsou nahrazeny skříněmi vestavěnými, které vhodně vyplňují každý interiér. Oblíbeným materiálem pro výrobu vestavěných skříní je lamino, které disponuje několika výhodnými vlastnostmi, ke kterým především patří vysoká odolnost proti opotřebení, snadná údržba, barevná a tvarová stálost. Oblíbeným materiálem pro zhotovení dvířek je mléčné sklo, zrcadlo, bambusový výplet, kov nebo dřevěná dýha.

Nábytková stěna

Moderní nábytkovou stěnu tvoří menší dílce jednotlivých kusů, které je možno volně sestavit do požadované finální představy. Důležitým bodem při sestavování jednotlivých kusů je fakt, že by se jednotlivé dílce neměly navzájem dotýkat, čímž navodíme pocit vzdušného dojmu. Vyváženého prostoru stěny docílíme jednoduchými policemi a menšími závěsnými skříňkami s prosklenými či plnými dvířky. Aktuálními trendy je solitérní nábytek, který má v každém interiéru dominantní postavení.

Sedací souprava

Při výběru sedací soupravy bychom se neměli řídit trendem modernosti a aktuálním designem, ale pohodlím. Důležitým prvkem před vlastní koupí je sedačku vyzkoušet, abychom zjistili, zda je nám pohodlná. Trh nabízí nepřeberné množství druhů, typů, velikostí a sedacího uspořádání, ale řada z nich je pouhým designovým výtvorem, ve kterém nenalezneme komfortní posezení. Ať chceme či nechceme každá doba s sebou přináší nové módní materiály a barvy, které se též promítnou v nabídce sedaček. Do módy se vracejí sedačky kožené a koženkové, které jsou nenáročné na údržbu a vhodné zejména pro alergiky.

Použitý materiál

Při koupi jednotlivých kusů nábytků mysleme na to, že se jedná o investici minimálně na několik let, a proto vybírejme nábytek z kvalitně a dokonale harmonizujícího materiálu. Vedle dřeva a laminátových desek přichází do obliby plast, kov, hliník, sklo nebo kombinace několika prvků. Otázkou však zůstává, který materiál nám je sympatičtější a více vhodnější do daného interiéru. Výhodou plastového nábytku je vysoká odolnost proti opotřebení a snadná údržba. Plast použitý pro výrobu nábytku se perfektně snoubí s kovem či hliníkovými rámečky, které finální výrobek rozjasní. Mezi další přednosti plastu patří nepřeberná barevná škála, díky níž může být nábytek vyroben na míru v barvě, která dokonale zapadne do interiéru.

Článek Jaký nábytek je teď moderní? byl publikován 22. prosince 2008 v 19.00 v rubrice Nábytek. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...