Proč je důležité zabezpečit bazény

Sponzorované odkazy:

Proč je důležité zabezpečit bazény

Léto je nejen sezóna grilovaček a setkávání se s přáteli, ale také období, kdy se využívají bazénky, bazény a koupací jezírka. Je však důležité mít bazény zabezpečeny před malými dětmi a domácími mazlíčky, aby nedošlo k utonutí. Záchranáři každoročně vzlétají několikrát k případům topení dětí a velmi často takový příběh nemá šťastný konec. Je tak lepší bazén zabezpečit a nespoléhat se na to, že dítě budeme mít vždy pod dohledem.

Nejjednodušším řešením je samozřejmě oplocení, děti, ani většina domácích mazlíčků jej jednoduše nepřeleze. Budete však potřebovat povolení a větší děti by mohly branku otevřít, takže musíte vymyslet systém, který nepůjde jednoduše otevřít. Při dnešní ceně stavebních materiálů tato varianta poleze docela do peněz a také není pohledově nejkrásnější.

Existuje modernější možnost – tou je tzv. bazénový alarm. Nákladná varianta, avšak mnohem „líbivější“. Moderní alarmy dokáží upozornit na „předmět“ ve vodě. Takže budete moci zachránit i zvířátka, která vám nepatří a přišla se k vám pouze napít a omylem spadla do bazénu. Senzory jsou citlivé i na velmi malé předměty, ale počítejte s tím, že na průměrně velký bazén jich budete potřebovat několik.

Nebo můžete zvolit bezpečnostní kryt, díky kterému do bazénu jednoduše nebude možné spadnout. V tomto případě jsou možnosti hned dvě. Buď bezpečnostní sítě, anebo plný kryt – většinou b pevného plastu. Zabezpečit byste měli i odtok bazénu a veškerá místa pod hladinou, kde hrozí, že se plavec zachytí za plavky a nebude moci vyplavat.

Pokud máte levnější bazén, tzv. vyvýšený, do kterého se musí lézt po schůdcích. Vždy, když se bazén nepoužívá, odstavte schůdky do dostatečné vzdálenosti od bazénu. Bohužel v tomto případě platí dvojnásob, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech.

Určitě vás nechceme odradit od pořízení bazénu na zahradu, ale zejména s malými dětmi je třeba opravdu dbát na opatrnost.

Článek Proč je důležité zabezpečit bazény byl publikován 5. července 2022 v 08.00 v rubrice Zahrada. Autorem článku je Petra Havlíková. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Co musíte udělat, než se léto zeptá?
  2. Trendy interiérového designu na léto 2024
  3. Jak si květinami ozdobit interiér?
  4. Toužíte o krásné předzahrádce s odolnými květinami?
  5. Červenec na zahradě
  6. Jak si omylem do zahrady nepřilákat hady?
  7. Letní trendy v oblasti bydlení
  8. Jak se zbavit slimáků?
  9. Je lepší rekonstruovat anebo prodat nemovitost?
  10. Jaké jsou hlavní zahradní trendy 2024?

Tagy

bydlení nábytek zahrada stěhování kuchyně dekorace zabezpečení domu keře židle

Doporučujeme

Na nic nečekejte a pořiďte si nový byt v Praze již od 1,2 milionu Kč včetně DPH, na výběr mnoho lokalit.

Do bytu či domu kvalitní dřevěnou podlahu.

S bydlením je silně spojena i rekreace a dovolená, hlavně po dobře odvedené práci. Dopřejte si příjemnou dovolenou a vyberte si na MegaUbytko.cz ubytování na Jižní Moravě, kde zažijete relax a zábavu během celého roku.