Jak zbavit starodávný nábytek typického zápachu

Sponzorované odkazy:

Jak zbavit starodávný nábytek typického zápachu

Milujete design a rádi nakupujete ve starožitnictví, popřípadě v obchůdcích, ve kterých se dají najít tzv. poklady z půdy?

Starodávný čalouněný nábytekStarodávný čalouněný nábytek

Není divu. Starodávný nábytek z masivu má své nezaměnitelné kouzlo, dokáže velmi originálním způsobem oživit váš interiér a dodá vašemu bydlení nádech minulého století.

S nábytkem z druhé ruky je však spojena jedna nepříjemnost – velmi typický zatuchlý zápach. Nejen starobylé čalouněné židle a sedačky, ale i toaletní stolky, komody a konferenční stolky, které jsou cítit po vlhku, půdě, či plesnivém sklepě jsou sice nádherné na pohled, ale doma vám nadělají více škody než užitku. Dokáží velmi rychle svým zápachem zamořit celou místnost, kde se nachází. Dříve než nový kousek starodávného nábytku umístíte do svého domova, měli byste se snažit je jejich nelibého odéru zbavit.

Nejsnadnějším a nejlevnějším způsobem je nechat takový nábytek nechat vyvětrat na čerstvém vzduchu, to někdy ohromně pomůže. Bohužel tato taktika vám příliš nepomůže u čalouněných kousků.

Staré stolky mají své kouzloStaré stolky mají své kouzlo

Nábytek můžete pořádně vydesinfikovat a použít nějaký velmi voňavý čisticí prostředek. Samozřejmě ne příliš agresivní, aby nepoškodil krásu masivního dřeva. Do vyčištěných šuplíků komod a příborníků můžete umístit voňavé pytlíčky s levandulí, či granulovanou aviváží. Máte-li dojem, že je v nábytku více vlhkosti, než je zdrávo, můžete do něj umístit klasické kočičí stelivo, které dokáže vlhkost absorbovat. Ovonět nábytek dokáží i strategicky umístěná tvrdá mýdla. Nepoškodí-li to povrch nábytku, zachrání vás i klasický roztok octa a vody, který namícháte v poměru 1:1 a použijte roztok k otření všech povrchů. Práci si ušetříte, umístíte-li tento roztok do prázdného rozprašovače.

Největším problémem bývá čalouněný nábytekNejvětším problémem bývá čalouněný nábytek

Zavolejte si na pomoc sluníčko. To díky UV záření působí tak trochu jako desinfekce, nábytek nebude již tolik páchnout. Obáváte-li se nějakých roztočů, či plísní, klidně můžete použít i generátor ozónu, který v místnosti, kde je umístěn dokáže vydesinfikovat opravdu všechno. Zbaví vás bakterií, virů i plísní.

Článek Jak zbavit starodávný nábytek typického zápachu byl publikován 15. března 2022 v 08.00 v rubrice Nábytek. Autorem článku je Petra Havlíková. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...