Pokojové rostliny v interiéru – stojany na květiny a jejich rozmístění

Tagy:  stojany na květiny, rostliny v interiéru, pokojové rostliny

Sponzorované odkazy:

Pokojové rostliny v interiéru – stojany na květiny a jejich rozmístění

Snad každá žena miluje květiny a vůbec rostliny všeho druhu. Můžeme mít sice rozdílný vkus a zařizujeme své domácnosti každá po svém, ale všude se jistě najde pár pokojových květin. Ty se totiž skvěle hodí do každé domácnosti zařízené jakýmkoliv stylem. A pokud patříte vyloženě mezi milovnice živé zeleně, tak vám možná přijde vhod pár tipů kam s nimi.

Jste-li šťastnými majiteli zimní zahrady či prostorné terasy, pak máte velký výběr možností, jak své milované květiny naaranžovat a rozmístit. Ale i malé byty, kde počítáme každý centimetr prostoru, mohou být krášleny pokojovými rostlinami. V pestré nabídce stojanů a květinových stolků či polic a regálů si můžete vybrat přesně na míru vašemu bytu, stylu i druhu květin.

foto: fakopa.czfoto: fakopa.cz
foto: fairtrade.czfoto: fairtrade.cz

Bytové doplňky a nábytek pro dekoraci prostoru květinami

Nejčastějším materiálem používaným pro výrobu květinových stojanů je dřevo a různé druhy proutí a ratanu. Asi proto, že tyto přírodní materiály mají ke květinám nejblíže. Ale najdeme i stojany či policové systémy kovové, plastové nebo kombinované – nejčastěji kov se dřevem. Obzvlášť dobře se vyjímají vysoké proutěné stojany s převislou květinou na pozadí sedacích souprav nebo zakomponované do pohledové čelní stěny proti vstupním dveřím. Závěsný držák na květiny pověšený na zdi dodá květinovému koutku celistvost, prostorovost, hloubku a dynamiku. Prázdné rohy místností, kam se nevejde žádný nábytek, pak vhodně zkrášlí kaskádovitý stojan s několika hrnkovými květinami ve vzájemně sladěných obalech.

foto: tref.czfoto: tref.cz

Rozmístění květin v interiéru

Při rozmístění květin v místnosti se musíme řídit několika pravidly. V první řadě je třeba dodržet požadavky rostlin pro jejich dobrý růst a splnit jejich nároky na světlo a teplo. Dalším hlediskem je začlenění rostlin do vybavení interiéru. A v neposlední řadě i proudění energie – např. podle tradičního čínského učení feng shui. Rostliny mohou výrazně napomoci zjemnění ostrých hran nábytku nebo přechodů mezi jednotlivými užitnými zónami, na které je místnost rozčleněna.

foto: ikea.czfoto: ikea.cz

Rostliny v interiéru nejen dotvoří celkový dojem místnosti po stránce estetické, ale napomáhají i zdravějšímu bydlení – zvlhčování vzduchu, uklidnění a uvolnění napětí po vyčerpávajícím pracovním dni.

Článek Pokojové rostliny v interiéru – stojany na květiny a jejich rozmístění byl publikován 17. července 2012 v 00.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Eva Šebestová. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Co musíte udělat, než se léto zeptá?
  2. Trendy interiérového designu na léto 2024
  3. Červenec na zahradě
  4. Letní trendy v oblasti bydlení
  5. Jak si omylem do zahrady nepřilákat hady?
  6. Jak se zbavit slimáků?
  7. Toužíte o krásné předzahrádce s odolnými květinami?
  8. Jaké jsou hlavní zahradní trendy 2024?
  9. Je lepší rekonstruovat anebo prodat nemovitost?
  10. Jak založit zeleninovou zahradu u nového domu

Tagy

bydlení nábytek zahrada stěhování kuchyně dekorace zabezpečení domu keře židle

Doporučujeme

Na nic nečekejte a pořiďte si nový byt v Praze již od 1,2 milionu Kč včetně DPH, na výběr mnoho lokalit.

Do bytu či domu kvalitní dřevěnou podlahu.

S bydlením je silně spojena i rekreace a dovolená, hlavně po dobře odvedené práci. Dopřejte si příjemnou dovolenou a vyberte si na MegaUbytko.cz ubytování na Jižní Moravě, kde zažijete relax a zábavu během celého roku.