Přehozy přes postel pro každou ložnici

Tagy:  ložnice, postel, přehoz přes postel, pléd, textilie, povlečení, přikrývka

Sponzorované odkazy:

Přehozy přes postel pro každou ložnici

Přehozy a plédy přes postel se těší neutuchající oblibě. Není také divu, vždyť jsou jen těžce zastupitelné. Pojďme se podívat, jak vypadá trh s postelovými přehozy a co se změnilo.

Funkce přehozu přes postel

Přehoz přes postel má celou řadu funkcí. V některých domácnostech má především ladit s interiérem, doplňovat ho, zútulňovat. Jinde je pojímán již praktičtěji a slouží především k ochraně přikrývek. Zejména v dětském pokoji tak může pestrobarevný, lacinější přehoz zabránit škodám na dražším povlečení, dekách či na matraci. V pokoji dospívajících potomků zase rázem z postele vykouzlí pohovku a vytvoří místo, odkud se dají pohodlně sledovat filmy s přáteli.

Jak je vidět, každý přehoz má pravděpodobně trošku jiný osud, všem by ale měly být společné určité vlastnosti – snadná udržovatelnost, kvalitní materiál i provedení a odpovídající design.

Na trhu je velký výběr nejrůznějších přehozů. K dostání jsou v různých velikostech a tloušťkách. Lze si tak vybrat i takový přehoz, který v případě nouze poslouží jako deka a nocležníkovi pod ním nebude zima.

Vyberte si správný odstín

Při koupi přehozu je důležité vybrat správný odstín. Přehoz je přeci jen výraznou součástí ložnice a proto by měl být v harmonii s okolním interiérem. Ať již volíme strategii tón v tónu nebo se přikláníme ke kontrastnímu řešení, vždy by měly barvy společně ladit. Na trhu je k dostání často celá řada totožných výrobků v různých barevných provedeních, nic tedy nebrání dokonalému výsledku.

Autor: laube.czAutor: laube.cz

Materiál a struktura

Přehozy lze vyrábět z nejrůznějších materiálů. Nejčastěji se setkáme s klasickými tkaninami, populární jsou ale také pletené kousky. V obou variantách jsou pak neodolatelné přehozy vytvořené technikou patchwork, tedy pospojování různě velkých kousků a vytváření vzorů. Další skvosty mohou být zdobeny různým prošíváním.

Rozveselte pokoj přehozem

Pokud máte jinak nenápadně řešený interiér, můžete do něj vnést život prostřednictvím přehozu. Pokud vyberete výrazný přehoz, zcela tím změníte ráz pokoje. Tato strategie je velmi chytrá, jelikož můžeme přehozy měnit dle nálady.

Autor: dekorin.czAutor: dekorin.cz

V jednoduchosti je krása

I při výběru přehozů platí, že v jednoduchosti je krása. Proto pokud se necítíte na výrazné kousky, nebojte se sáhnout po nějakém střízlivějším. Jednoduché přehozy v dobře zvolených odstínech prokážou velkou službu.

Autor: zaclona.czAutor: zaclona.cz

Článek Přehozy přes postel pro každou ložnici byl publikován 18. září 2010 v 00.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Co musíte udělat, než se léto zeptá?
  2. Trendy interiérového designu na léto 2024
  3. Červenec na zahradě
  4. Letní trendy v oblasti bydlení
  5. Jak si omylem do zahrady nepřilákat hady?
  6. Jak se zbavit slimáků?
  7. Toužíte o krásné předzahrádce s odolnými květinami?
  8. Jaké jsou hlavní zahradní trendy 2024?
  9. Je lepší rekonstruovat anebo prodat nemovitost?
  10. Jak založit zeleninovou zahradu u nového domu

Tagy

bydlení nábytek zahrada stěhování kuchyně dekorace zabezpečení domu keře židle

Doporučujeme

Na nic nečekejte a pořiďte si nový byt v Praze již od 1,2 milionu Kč včetně DPH, na výběr mnoho lokalit.

Do bytu či domu kvalitní dřevěnou podlahu.

S bydlením je silně spojena i rekreace a dovolená, hlavně po dobře odvedené práci. Dopřejte si příjemnou dovolenou a vyberte si na MegaUbytko.cz ubytování na Jižní Moravě, kde zažijete relax a zábavu během celého roku.