Sekačky na trávu pro každou zahradu

Tagy:  motorová sekačka, rotační sekačka, trávník, rotační sekačka, strunová sekačka, vřetenová sekačka

Sekačky na trávu pro každou zahradu

Krásně upravený trávník je snem každého zahrádkáře. Se špatným či nevyhovujícím nářadím se však tento sen mění v noční můru. Krásná zahrada a anglický trávník vyžadují čas, energii a úsilí. S pomocníkem v podobě šikovné sekačky na trávu půjde práce od ruky a zabere minimum času. Tedy… vyberte si tu pravou sekačku!

Výběr sekačky

Při výběru sekačky je důležité zaměřit se na několik důležitých věcí. Typ sekačky je dobré vybírat dle nároků, které na ni klademe. Základem je velikost zahrady, kterou chceme pravidelně sekat. Na větší plochy se hodí sekačky s benzínovým motorem, u kterých vás nebude obtěžovat kabel sekačky. Elektrické sekačky mají zase výhodu v nižší hmotnosti, levnějším provozu a jednodušší údržbě. Na trhu se můžeme setkat i s elektrickými sekačkami na baterii.

Motorové sekačky a motorové vyžínače

Pořízení kvalitní motorové sekačky může být pro někoho poměrně finančně náročné, ale investice se mnohokrát vyplatí. Motorové sekačky se osvědčí při sekání větších ploch, které díky svému vysokému výkonu posekají v hebký trávníček během několika chvil. Trávu lze sekat v různé výšce a při výběru motorové sekačky je dobré zaměřit se na informace ohledně ovládání sekačky, metody sečení a také na velikostní parametry.

Motorové vyžínače pomůžou v členitém terénu a při úpravě trávníků. Mimo to se vám vyžínač osvědčí také jako křovinořez.

Rotační sekačky

Rotační sekačky jsou finančně dostupné a umožní vám precizní posečení středně velké zahrady. S rotační sekačkou se snadno manipuluje a dobře se s ní zachází. Stačí nastavit výšku střihu a vyrazit do práce. Rotační sekačky jsou lehké a výkonné a posečou i vysokou a vlhkou trávu.

Rotační GARDENA PowerMax 36 ERotační GARDENA PowerMax 36 E

Strunové sekačky

Strunové sekačky jsou vzhledově od těch motorových a rotačních hodně odlišné. Jsou velice lehké a tím pádem se s nimi skvěle manipuluje. Velikost sekací hlavy strunových sekaček umožní perfektní posečení míst, kam se s velkými sekačkami nedostaneme. Můžeme jimi poopravovat detaily a dostat se i do velmi problematických míst v naší zahradě.

Vřetenové sekačky

Vřetenové sekačky jsou skladné, lehké a úsporné. S vřetenovou sekačkou snadno posečeme i větší zahradu a to precizně a velmi tiše. K vřetenové sekačce je velmi praktické přikoupit si sběrný koš na trávu, který zajistí čistě zastřižený trávník.

Článek Sekačky na trávu pro každou zahradu byl publikován 22. ledna 2010 v 16.00 v rubrice Zahrada. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Co musíte udělat, než se léto zeptá?
  2. Jak si květinami ozdobit interiér?
  3. Trendy interiérového designu na léto 2024
  4. Toužíte o krásné předzahrádce s odolnými květinami?
  5. Jak si omylem do zahrady nepřilákat hady?
  6. Červenec na zahradě
  7. Jaké jsou hlavní zahradní trendy 2024?
  8. Konve a konvičky pro každého zahradníka. Víte, jak si vybrat tu správnou pro vás?
  9. Jak se zbavit slimáků?
  10. Letní trendy v oblasti bydlení

Tagy

bydlení nábytek zahrada stěhování kuchyně dekorace zabezpečení domu keře židle

Doporučujeme

Na nic nečekejte a pořiďte si nový byt v Praze již od 1,2 milionu Kč včetně DPH, na výběr mnoho lokalit.

Do bytu či domu kvalitní dřevěnou podlahu.

S bydlením je silně spojena i rekreace a dovolená, hlavně po dobře odvedené práci. Dopřejte si příjemnou dovolenou a vyberte si na MegaUbytko.cz ubytování na Jižní Moravě, kde zažijete relax a zábavu během celého roku.