Na domácí kanceláři si dejte záležet

Tagy:  domácí kancelář, domácí pracovna, pracovní místo, pracovní kout, pracovní stůl

Sponzorované odkazy:

Na domácí kanceláři si dejte záležet

Domácí kancelář je místo, kde mnoho z nás tráví i převážnou většinu svého času. Je tedy jasné, že tato místnost musí být skvěle uspořádaná a odpovídající po všech stránkách.

Vhodná místnost

Řídíme-li si kancelář doma, nejdůležitější bude vybrat případně upravit místnost, ve které kancelář zřizujeme. Je jasné, že není kancelář jako kancelář a každý má jiné nároky. Místnost by tedy měla být odpovídající, obvykle postačí i poměrně malá místnost. Za to by však měla být dobře osvětlená, a hlavně, měla by mít okna, kterými budou do místnosti pronikat světelné paprsky. Sklepy tedy pro kanceláře nejsou tím nejvhodnějším. Sluneční světlo je důležité pro zrak i naši psychiku. Místnost by měla být dobře izolovaná například od dětského či obývacího pokoje, odkud by mohl pocházet rámus a hluk, který by zbytečně rozptyloval pozornost.

Pracovní stůl

Detailnímu zřizování pracovního stolu jsme se věnovali již v článku ODKAZ. U pořizování stolu je důležité dbát především na individuální potřeby a v případě koupě židle na zdravotní dopad, který špatně zvolená židle může mít. V tomto ohledu se vyplatí zainvestovat a zakoupit kvalitní židli, která bude během dlouhých hodin sezení pečovat o naši páteř.

Úložné prostory

Jednou z nejdůležitějších záležitostí u domácí kanceláře jsou úložné prostory. Mnohá práce vyžaduje, aby měl člověk v kanceláři po ruce velké množství dokumentů, podkladů. Ty je vždy dobré mít seřazené v kartotékách či na policích tak, aby byly snadno přístupné. Celá místnost kanceláře musí být koncipovaná především prakticky a účelně. Využít se tak dá polic a zásuvek, skříněk, pořadačů a zvláště praktické jsou zásuvky na kolečkách. Správné uspořádání šetří čas i energii, kterou lze využít při daleko zábavnějších aktivitách.

Dostatek úložných prostorů i příjemné laděníDostatek úložných prostorů i příjemné ladění

Barvy a vzory

Všechny barvy v kanceláři by měly být decentní a tlumené. Výrazné a křiklavé barvy se opět nehodí z důvodu rozptylování pozornosti. Jasné barvy se hodí jedině do kanceláře pro lidi zabývající se tvůrčí a kreativní prací. V tomto případě totiž mohou barvy napomoci k povzbuzení a stimulaci. Do klasické kanceláře použijte hnědý či černý nábytek v kombinaci se světlými stěnami a světlým kobercem. Pracovna by měla být světlá a příjemná.

Článek Na domácí kanceláři si dejte záležet byl publikován 5. ledna 2010 v 00.00 v rubrice Nábytek. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...