Vánoční stromek jako dokonalý bytový doplněk

Tagy:  stromeček, vánoční stromek, vánoční ozdoby, vánoční koule, slaměné ozdoby, vánoce

Sponzorované odkazy:

Vánoční stromek jako dokonalý bytový doplněk

Doba vánočních svátků se již pomalu blíží a tím se také přibližuje velký vánoční úklid, pečení cukroví a výzdoba domu či bytu. Připravujeme-li se na vánoční svátky už několik týdnů předem, předejdeme zbytečnému stresu, který nám dokáže pokazit náladu na celé svátky. Jedním z našich základních symbolů vánoc je bezesporu vánoční stromeček, který má svou důležitou roli. Děti i dospělí pod ním nacházejí dárky od svých nejbližších. Postarejme se tedy o to, aby vánoční stromeček nebyl jen rekvizitou, ale dokonalým klenotem.

Výběr stromečku

V poslední době již lidé velmi často upouští od živého stromečku a přednost dávají stromku umělému, který poslouží mnoho let. Zastánce tradic to možná zamrzí, ale dnes již vypadají umělé stromky skoro jako živé a obecně nesou mnohá pozitiva. Umělý stromek neopadává, odpadávají starosti se sháněním a převážením stromku, a s přihlédnutím k tomu, kolik let nám umělý vánoční stromeček bude sloužit, na něm také značně ušetříme. Mimo to, s umělým stromem za svůj život ušetříme pokácení mnoha živých stromů.

Bílý stromek s kontrastní červenou, autor: ZiarciRoseBílý stromek s kontrastní červenou, autor: ZiarciRose

Dalším kritériem, který náš stromeček musí projít, je jeho velikost. Velikost stromku se velmi často odvíjí od velikosti domu či bytu, či vhodného místa, které jsme pro stromeček vyčlenili. V tomto případě na velikosti nezáleží a jak malé, tak mohutné stromky mají své obrovské kouzlo. Velikost je tedy velmi individuální záležitostí.

Vánoční ozdoby a dekorace

Při zdobení vánočního stromečku se obvykle zapojí celá rodina. Zdobení stromečku však může nabývat mnoha velmi odlišných podob.

Jednou z velmi pěkných záležitostí je řetěz žárovčiček, který nám celý stromeček nádherně osvětlí. Do něj je rozhodně dobré investovat. Žárovčičky nám o vánočních svátcích mnohokrát přinesou radost.

Klasicky laděný stromek, autor: killrbeezKlasicky laděný stromek, autor: killrbeez

Mnoho lidí preferuje přírodní ozdoby. Takovými jsou slaměné postavičky, sušené ovoce a oříšky. Na druhou stranu je také možnost ozdobit stromeček velmi moderně. Pěkné jsou velmi jednoduché ozdoby ve tvaru koule, které seženeme v nejrůznějších barvách a mohou být matné, lesklé či třpytivé. Ozdoby najdeme v obchodech v mnoha tvarech i velikostech. Vždy musíme dbát na barevné sladění vánočních ozdob. Typickými vánočními barvami jsou červená, zlatá, ale i modrá, stříbrná a bílá. Nezapomínejme na vánoční špičku a kupme tu nejhezčí! Výzdobu stromečku pak pěkně sjednotí třpytivý vánoční řetěz.

Článek Vánoční stromek jako dokonalý bytový doplněk byl publikován 8. prosince 2009 v 00.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...