Vyrobte si adventní věnec

Tagy:  advent, adventní výzdoba, Vánoce, adventní věnec

Sponzorované odkazy:

Vyrobte si adventní věnec

Doba Vánoc a především adventu se kvapem blíží. Svátky vánoční je nejlépe prožít v klidu a v pohodě, což lze jedině tak, že se na ně budeme průběžně připravovat. Co se adventu týče, je to skvělý čas na to, abychom zapojili i svou kreativní zručnou stránku a místo obyčejného kupovaného adventního věnce si vyrobili vlastní, originální a jedinečný. Je to poměrně jednoduchá a zábavná záležitost a výsledek stojí za to!

Co je na výrobu věnce potřeba

Základem věnce, aby měl pěkný souměrný tvar, je korpus, který koupíme v každém květinářství. Má pěkný kulatý či oválný tvar a vybrat si obvykle můžeme z několika velikostí. Korpus je buď z polystyrenu anebo je obalený slámou pro přírodnější vzhled. Je tedy zřejmé, že vršek zahalíme do jehličí. Dle velikosti věnce budeme potřebovat patřičné množství tenkých zelených větviček jehličnatého stromu. Je jen na vás, jaký jehličnan si zvolíte. Z větvičky jedle, túje či tisu neopadávají jehličky. K obalení věnce větvemi budeme potřebovat drát a na něj kleště. To potřebujeme na základ a nyní přichází na řadu zdobení. Nutností jsou 4 svíčky, nejlépe stejné a případně také stojánky na ně. A na ozdobení nejrůznější barevné kamínky, stužky, třpytivý řetěz, kterým zdobíme vánoční stromeček a klidně i drobné vánoční ozdoby. Pro milovníky přírodnějšího zdobení je možné použít plátky sušeného pomeranče či jiného ovoce, oříšky a slaměné ozdobičky. K upevnění toho všeho se nejlépe hodí lepící tavná pistole.

Malá varianta s jednou svící, autor: WordRiddenMalá varianta s jednou svící, autor: WordRidden

Výroba věnce a upevnění svíček

Asi nejnáročnější část je pěkně a symetricky obalit korpus větvičkami jehličnanu. Na to si připravte velký prostor, nejlépe na velkém stole či na zemi a své pracovní místo zahalte do igelitu či novin. Nyní už vezměte k ruce korpus a po částech jej začněte zahalovat do jehličí, které upevníte drátem. Přikládejte další větvičky (nejlépe aby byly po celé ploše věnce) a drátem věnec obmotávejte. Větvičky by měli pevně držet, ale dbejte na to, aby na věnci nebylo drátu příliš mnoho, nevypadalo by to hezky. To nejdůležitější je nyní hotové. Pokuste se drát přivázanými větvičkami zamaskovat. Po výrobě základu přichází úkol připevnit svíčky, ty mohou mít různý tvar, barvu i velikost, ale na věnci by neměly být ani příliš velké, ani takové aby zcela zanikly. Zakoupit v obchodě můžeme kovové či skleněné stojánky na svíčky, které do věnce jednoduše zabodneme a svíčku k ni rozehřátým voskem přilepíme. Samotné svíčky připevníte k věnci bohatým množstvím voskem či lepidlem z tavné pistole.

Nejkrásnější část – zdobení

Zdobení je na adventním věnci to nejhezčí. Nejvíce si to užijete a takováto manuální práce je i skvělým odreagováním. Jednotlivě předměty k věnci upevňujte lepící tavnou pistolí, ale dávejte pozor, aby lepidla nebylo příliš mnoho. Na přírodně vyhlížející věnec můžete přilepit sušené plátky citrónu a pomeranče, vlašské ořechy a celé buráky, celou skořicovou kůru a ozdobné mašle, případně dřevěné a slaměné ozdoby. Na moderní věnec můžete použít výraznější barvy a ozdobit ho mašlemi a látkovými či plastovými ozdobami ve tvaru hvězdiček. Celý věnec pak můžete dozdobit třpytivými nitěmi či jej nastříkat sprejem se třpytkami. Vše by mělo pěkně barevně ladit. K zelené skvěle vynikne vánoční červená či zlatá, ale i stříbrná a modrá. Věnec může být jednoduchý i velmi bohatě zdobený a skvělé na jeho výrobě je, že se nemusíte bát zvolit takové dekorace, jaké se vám líbí.

Výrazněji ozdobený věnec, autor: cybaeaVýrazněji ozdobený věnec, autor: cybaea

Článek Vyrobte si adventní věnec byl publikován 4. prosince 2009 v 00.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...