Poličky do koupelny neslouží pouze jako úložný prostor

Tagy:  police, poličky, nástěnné police, dřevěné police, plastové police

Sponzorované odkazy:

Poličky do koupelny neslouží pouze jako úložný prostor

Koupelna patří k místnostem, ve kterých snad denně řešíme otázku úložných a odkládacích prostor. V českých domácnostech stále převládají koupelny menších rozměrů, a tudíž je zapotřebí šetřit každým místem. Tuto problematiku jednoduše vyřeší police, poličky a policové systémy, které nám místa neuberou, ale naopak přidají.

Design versus praktika

Poličky mají v koupelně nezastupitelné a mnohdy i dominantní místo, avšak jejich funkce splňuje spíše stránku estetickou než praktickou. Při výběru poliček do koupelny zpravidla upřednostňujeme jejich design a vybíráme dle toho, co se nám líbí. Důležitějším aspektem při výběru poliček by však měla být jejich obsahová stránka, rozměry úložného prostoru a dispoziční řešení.

V koupelnách se často vyskytují poličky drobného vzhledu, na kterých jsou umístěny menší flakonky s parfémy nebo pleťové krémy. Další sortiment se však na ně již nevejde a tak se opět řeší problematika úložného prostoru. Na našem trhu však existuje tak neskutečně rozmanitý výběr polic, poliček a kompletních systémů, že výmluvy typu „nic jiného jsem nesehnal“ nejsou opodstatnělé.

velmi praktickým řešením jsou poličky ve zdivelmi praktickým řešením jsou poličky ve zdi

Z čeho tedy vybírat?

K základním koupelnovým policím patří středně velké, jednoduché poličky, které tvoří zpravidla skleněná deska v kombinaci s nerez materiálem. Jedná se o typy poliček, které se zpravidla vsazují přímo pod zrcadlo nebo do jeho těsné blízkosti. K výhodám skleněného sortimentu patří optická prosvětlenost, nenarušenost prostoru a vhodnost umístění téměř do všech typů koupelen. K oblíbeným typům patří i poličky tzv. drátěného programu, které jsou zpravidla vhodné k umístění přímo do sprchového koutu. Tento typ poliček slouží zpravidla k odkládání hygienických přípravků během sprchování.

K velmi oblíbeným typům patří police ze slisované dřevotřískové desky potažené fólií z lamina. Trendy jsou lesklé povrchy, které dokonale vyniknou a dodají prostoru určitý glanc. Vybírat můžeme ze široké škály designů, od poliček s imitací tuzemských dřevin až po imitaci dřevin exotických. Z praktického hlediska volme police větších rozměrů nebo policové systémy, tedy soubor vícero polic umístěných pod sebou.

zrcadlové skříňky nabízejí dostatečný úložný prostorzrcadlové skříňky nabízejí dostatečný úložný prostor

Článek Poličky do koupelny neslouží pouze jako úložný prostor byl publikován 6. prosince 2009 v 00.00 v rubrice Nábytek. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...