Jak bydlí teenageři?

Tagy:  teenageři, pokoj pro mladé, mladistvý interiér

Sponzorované odkazy:

Jak bydlí teenageři?

Požadavky na styl bydlení je pro každou věkovou kategorii dosti odlišný, styl neutváří pouze nábytek a dispoziční uspořádání, ale také barvy a doplňky. Ačkoliv většina rodičů má jasnou představu o tom, jak by měl pokoj jejich dospívajících dětí vypadat, realita je však zpravidla úplně jiná. Jelikož pokoj obývají naše děti, nikoliv my, měli bychom výběr nábytku, dekorací a doplňků nechat pouze na nich.

Dispoziční řešení pokoje

Při dispozičním řečením neboli prostorovém uspořádání pokoje, je důležité vzít potaz to, kolik lidí bude pokoj obývat a v jakém věkovém seskupení. Pokud je pokoj určen pouze pro jedno dítě, je vše vyřešeno a vzhled pokoje může být přizpůsoben pouze jeho vlastním představám. Pokud však v pokoji bydlí více sourozenců, a to ještě odlišných věkových kategorií, stává se prostorové uspořádání a design pokoje problematičtější záležitostí.

prostorná šatní skříň je velmi důležitáprostorná šatní skříň je velmi důležitá

A jak by tedy měl pokoj pro teenagery vypadat?

Většině teenagerům postačí postel, šatní skříň a psací stůl, na kterém je, jak jinak, umístěn počítač. Ke standardům pokoje teenagerů patří i vlastní televizor a DVD rekordér, jelikož dívat se na televizi se svými rodiči pokládají za potupné.

Dětský pokoj by měl především disponovat dostatečným množstvím denního světla, splňovat základní požadavky na odhlučnění a odvětrávání.

Nejdůležitějším kusem nábytku je lůžko, které by mělo disponovat kvalitní matrací a polohovacím roštem. Při koupi nového lůžka mějme na paměti, že časem si naše ratolesti začnou domů vodit návštěvu, tudíž je dobré pořídit lůžko větších rozměrů. Nemusíme však ihned kupovat dvojlůžko, postačí lůžko francouzské, které disponuje rozměry 160 × 190 cm.

Velmi důležitou roli hraje v dětském pokoji psací nebo pracovní stůl, který by měl být natolik prostorný, aby při umístění počítače zbylo dostatečné místo na práci. Při výběru stolu dejme přednost jednoduchým stylům, vyhněme se zbytečným stolním doplňkům, jako jsou přihrádky, šuplíky, poličky apod. Jako úložný prostor nám dostatečně poslouží přídavný kontejner, který se umístí pod stůl nebo do jeho blízkého okolí. K psacímu stolu je nutné pořídit kvalitní, nejlépe ergonomicky tvarovou židli.

Naopak velmi důležitým úložným prostorem v pokoji teenagera jsou poličky, na kterých má vystaveny nejrůznější trofeje. S tapetováním či výmalbou pokoje si na čas nemusíme dělat starosti, jelikož zdi budou pravděpodobně oblepeny plakáty všeho druhu.

Šatní skříň by měla být dostatečně prostorná, s rozmanitým vnitřním uspořádáním, tedy šatní tyčí, poličkami, šuplíky, přihrádkami. Šatní skříň neslouží pouze pro ukládání oblečení, vejít se do ní musí školní potřeby, kosmetické a hygienické potřeby nebo potřeby pro volný čas.

interiér můžeme oživit třeba tapetamiinteriér můžeme oživit třeba tapetami

Článek Jak bydlí teenageři? byl publikován 24. listopadu 2009 v 00.00 v rubrice Nábytek. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Co musíte udělat, než se léto zeptá?
  2. Jak si květinami ozdobit interiér?
  3. Trendy interiérového designu na léto 2024
  4. Toužíte o krásné předzahrádce s odolnými květinami?
  5. Jak si omylem do zahrady nepřilákat hady?
  6. Červenec na zahradě
  7. Jaké jsou hlavní zahradní trendy 2024?
  8. Konve a konvičky pro každého zahradníka. Víte, jak si vybrat tu správnou pro vás?
  9. Jak se zbavit slimáků?
  10. Letní trendy v oblasti bydlení

Tagy

bydlení nábytek zahrada stěhování kuchyně dekorace zabezpečení domu keře židle

Doporučujeme

Na nic nečekejte a pořiďte si nový byt v Praze již od 1,2 milionu Kč včetně DPH, na výběr mnoho lokalit.

Do bytu či domu kvalitní dřevěnou podlahu.

S bydlením je silně spojena i rekreace a dovolená, hlavně po dobře odvedené práci. Dopřejte si příjemnou dovolenou a vyberte si na MegaUbytko.cz ubytování na Jižní Moravě, kde zažijete relax a zábavu během celého roku.