Pokoj pro hosty

Tagy:  pokoj pro hosty, pokoj, ubytování hostů

Sponzorované odkazy:

Pokoj pro hosty

V dnešních novostavbách se zpravidla již počítá s jednou menší místností navíc, která by měla sloužit jako pokoj pro hosty. K častým návštěvám patří rodiče, sourozenci s dětmi, příbuzní nebo přátelé, které nebudeme chtít uložit na matraci položené na zemi.

Vybavení pokoje

Vybavení pokoje pro hosty se musí podřídit jeho velikosti, samozřejmostí je však dostatečný přísun denního světla, které pokoj opticky zvětší a prosvětlí.

Nejdůležitějším nábytkovým prvkem je kvalitní postel, která by měla být opatřena pevným roštem, zdravotní matrací a příjemným ložním povlečením. Do pokoje pro hosty volme raději dvě oddělené postele, jelikož ne vždy budou našimi nocležníky manželé nebo partneři.

Vedle postele je vhodné umístit noční stolek, který doplníme stolní lampičkou a digitálním budíkem. K nezbytným součástem patří šatní skříň, která by měla disponovat šatní tyčí a několika poličkami či zásuvkami. Ke komfortu přechodného bydlení přispívá přítomnost televizoru, kterou oceníme zejména při dlouhodobější návštěvě rodičů.

Nejpraktičtější podlahovou krytinou je plovoucí podlaha, kterou doplníme několika kusovými koberci, jenž by se měly minimálně nacházet po bocích postele. Z praktického hlediska není ideální do pokoje pro hosty umisťovat celoplošný koberec, jelikož může velmi často dojít k jeho zašpinění.

Pokoj bychom měli decentně vyzdobit, a to nejlépe formou vhodných interiérových barev, kdy bychom se měli snažit vybírat pastelové, velmi jemné odstíny. Možnou alternativou je barva bílá, kterou obohatíme vkusnými obrazy nebo nástěnnou dekorací. Do pokojů pro hosty neumisťujme živé květiny, jelikož při dlouhodobějším pobytu návštěvy, květiny nebude nikdo zalévat.

Umístnění pokoje

Při stavbě domu bychom měli mít předem rozvrhnuto, komu daná místnost bude sloužit nebo jakou funkci bude splňovat. Pokoj pro hosty bychom se měli snažit situovat poblíž koupelny, jelikož host, jako cizí prvek v domě, se nebude cítit obzvláště dobře, pokud bude muset do koupelny nebo na toaletu procházet polovinou domu.

Článek Pokoj pro hosty byl publikován 14. června 2009 v 14.00 v rubrice Dům. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...