Sprchový kout bez vaničky

Tagy:  sprchový kout, koupelna, sprchová zástěna

Sponzorované odkazy:

Sprchový kout bez vaničky

Koupelna představuje v každém domě, bytě či chalupě nepostradatelnou místnost, kterou využíváme několikrát denně a vnímáme ji jako prostor určený k relaxaci a odpočinku. O míře relaxace a uvolnění rozhoduje především kvalita koupacích van nebo sprchových koutů. Nabídka na našem trhu je natolik rozmanitá, že se sprchování stane nejen chvílemi relaxace, ale také jistým komfortem.

Neobutý sprchový kout

Klasický sprchový kout se vyznačuje umělohmotnou nebo skleněnou zástěnou, která je obuta do sprchové vaničky. Moderní alternativou jsou sprchové kouty bez vaničky, které disponují několika pozitivy.

K velkým přednostem sprchových koutů bez vaničky patří bezbariérové hledisko, nad kterým bychom měli uvažovat především do budoucna. Velmi vhodné jsou zejména pro osoby upoutané na invalidním vozíku.

Sprchové kouty bez vaniček vnášejí do koupelny nový rozměr elegance, harmonie a funkčnosti. Kompatibilní koupelnový prostor není ničím rušen, celistvost podlahové krytina přispívá k elegantnosti a dokonalému chápání prostoru jako celku.

Technické parametry

Pokud se rozhodneme o sprchový kout bez vaničky musíme počítat s výstavbou sprchového žlábku, kterým bude odtékat voda. Sprchový žlábek je nutné umístit tak, aby ohraničoval okraj sprchového prostoru, tedy zamezit proniknutí vody ven. Sprchový žlábek je zapuštěn v podlaze v rovnoměrném provedení, tedy kopíruje výšku dlažby, což je výhodné zejména při každodenní údržbě.

Důležitá je kompletní izolace obvodových stěn i podlahy a také otvoru pro umístění odtokového žlábku. Z tohoto důvodu je lepší vybírat žlábek disponující stěrkovou izolací nebo obvodovým lemem. Majitelé moderních a luxusních sprchových koutů se mohou rozhodnout o variantu neviditelnosti odtokového žlábku. Tento typ žlábku se vlepí do roštu dlaždice a nikterak nebude narušovat elegantnost sprchového koutu.

dnes se vyrábějí i vaničky, které téměř kopírují výšku dlažbydnes se vyrábějí i vaničky, které téměř kopírují výšku dlažby

Pro výrobu odtokových sprchových žlábků se nejčastěji používá nerez, avšak velmi rychle ho dohání sklo, které disponuje vysokou odolností vůči chemickému i mechanickému poškození.

Odtokové sprchové žlábky se vyrábějí v různých geometrických provedení, klasikou jsou žlábky kulaté, avšak stále více se setkáme se čtverci nebo obdélníky.

moderní pojetí koupelnymoderní pojetí koupelny

Článek Sprchový kout bez vaničky byl publikován 22. listopadu 2009 v 00.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...