Obklady do koupeny dodávají prostoru glanc

Tagy:  obklady, atypické obklady, koupelnové obklady, obklady do koupelen, dlaždice

Sponzorované odkazy:

Obklady do koupeny dodávají prostoru glanc

Koupelnové obklady, díky své rozmanité nabídce, nesplňují pouze stránku praktickou, nýbrž i esteticky designovou. Na našem trhu existuje natolik pestrá nabídka obkladů, která nám umožní provést různé barevné kombinace, z nichž můžeme obléci koupelnu do luxusního kabátu.
Vedle klasických obkladů, tedy dlaždiček, můžeme vybírat z celé řady doplňkového obkladového sortimentu, kterými jsou listely, bombáta, přechodové lišty nebo designově vzorované dlaždice.

na našem trhu můžeme vybírat z nepřeberné škály koupelnových obkladůna našem trhu můžeme vybírat z nepřeberné škály koupelnových obkladů

Podle čeho vybírat?

Vhodnost barevného i aplikačního složení koupelnových obkladů závisí především na prostorovém řešení místnosti. Pokud koupelna disponuje dostatečným denním světlem můžeme experimentovat a vybírat obklady tmavších barev ve velkoformátovém provedení. Ačkoliv jsou velkoformátové obklady právě v kurzu, ne do každé koupelny jsou vhodné. Použít je můžeme do koupelen prostorných, jelikož i světlejší velkoformátové obklady opticky ubírají na prostoru. Naopak v menších koupelnách dejme přednost obkladům světlejším, standardních rozměrů, které opticky prostor zvětší.

Barevné provedení a kombinaci odstínu je nutno přizpůsobit ostatnímu koupelnovému nábytku, textiliím a doplňkům. Barevně by nám měly obklady do koupelny ladit s ručníky, osušky, vanovými či sprchovými předložkami.

trendem je jednoduchost, a to jak stylově, tak i barevnětrendem je jednoduchost, a to jak stylově, tak i barevně

Jaký design je trendy?

In jsou koupelnové obklady jednobarevné, doplněné výrazným květinovým příčným či podélným pásem. Exkluzivně vypadají obklady přírodních odstínů, v barvě vanilkové, smetanové, jemně čokoládové nebo pastelové odstíny, které lze kombinovat s tmavším nábytkem i doplňky všech barevných provedení.

Interiérovému designu koupelen dominují květy, jejichž velikost a výrazné barevné složení zaplní určitou prostorovou část stěny. Velké motivy květin však můžeme použít pouze do prostorných koupelen, ve kterých vyniknou. Také výrazné motivy je vhodné používat do prostorných koupelen, čímž docílíme harmonického rozčlenění větší plochy stěny nebo zvýrazníme určité části koupelny.

Do menších prostorů volme květiny drobnějších rozměrů, které opticky nezatíží prostor a naopak při prvním pohledu upoutají pozornost. Barevně i velikostně výrazné motivy působí v malých prostorách stísňujícím dojmeme a narušují kompletní vybavení koupelny a její kompatibilitu. V menších koupelnách vyniknou motivy drobné květeny, barevná rozkvetlá kvítka, vysoké bambusy nebo pouze listely s výraznějším květinovým vzorem.

Oblíbeným motivem většiny zákazníků jsou jemné, maximálně dvoubarevné proužky, které opticky vystupují z dlaždice nebo jsou naopak do dlaždice vyryty. Z jemně designové proužkové série můžeme obložit celý prostor koupelny nebo je použít pouze pro zvýraznění určitých prostorově nevýrazných částí. Pokud se rozhodneme pro první variantu obložení, je důležité správně zvolit dlažbu, která by měla být jednobarevná, ve velmi světlých odstínech a neměla by obsahovat barvu, která je součásti obkladů.

kombinace černé s bílou byla, je a bude noblesní, elegantní a stále trendykombinace černé s bílou byla, je a bude noblesní, elegantní a stále trendy

Článek Obklady do koupeny dodávají prostoru glanc byl publikován 19. listopadu 2009 v 00.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...