Radiátory jako moderní i praktický doplněk interiéru

Tagy:  radiátory, moderní radiátory, atypické radiátory

Sponzorované odkazy:

Radiátory jako moderní i praktický doplněk interiéru

Radiátory stále patří k nezbytnému zařízení našich domovů, ať už se jedná o radiátory skryté nebo viditelné. Výhodou skrytého topení, nacházejícího se v podloze je jednak hledisko estetické a zároveň praktické, jelikož neubírá prostor. V poslední době však i viditelné radiátory zaznamenaly opravdový designový boom, nabídka zahrnuje vedle klasických otopných těles i radiátory, které se stávají vkusným interiérovým doplňkem.

Radiátory jako vkusný interiérový prvek

Pozitivní zprávou pro nadšence interiérového designu je nabídka moderních, esteticky zpracovaných otopných těles, které dokonale vyniknou v každé domácnosti. Pomalu odcházejí doby, ve kterých radiátory zabírají velkou plochu stěny a přes jejich tloušťku je není možno schovat pod záclonu či závěs.

Vedle zlepšeného designu došlo také ke zlepšení materiálu, který se používá k výrobě otopných těles. Mohutně vpadající a také vážící litina je dnes z části vystřídána za ocelový plech, který disponuje mnoha dobrými vlastnostmi. K velkým přednostem plechových radiátorů patří jejich lehkost, dlouhá životnost a rychlý ohřev povrchu. K nevýhodám však patří jejich rychlé vychladnutí, což oproti jejich litinovým předchůdcům musíme brát jako velkou újmu na kráse.

Nejmladším a zároveň nejmodernějším materiálem k výrobě otopných těles patří hliník, který disponuje výbornou tepelnou vodivostí. A právě hliníkové radiátory disponují moderním designem, kvalitní povrchovou úpravou a technicky dokonalém provedení.

Povrch litinových radiátorů disponuje speciální komaxitovou vrstvou, která se vypaluje při teplotách ve výši 180 – 220 ºC. tato speciálně upravená povrchová vrstva zajišťuje otěru vzdornost a barevnou stálost. K luxusním typům patří otopná tělesa z mramoru, žuly nebo z tvrzeného bílého či černého skla.

atypické radiátory jsou designovým prvkem moderního domuatypické radiátory jsou designovým prvkem moderního domu

Typy moderních radiátorů

K moderním a zákazníky nejvíce preferovanějším typům patří deskové radiátory, k jejímž plusům patří rychlá regulace teploty v interiéru, čímž značně uspoříme náklady na spotřebu energie. Deskové radiátory disponují velmi elegantním designem, který spočívá v jednoduchosti, lehkosti a rozmanitých barevných odstínech. Pokud si pořizujeme deskové radiátory do velkých prostor, nemusíme se obávat velké ztráty plochy, jelikož pro větší výhřevnost postačí více desek, nikoliv více radiátorů.

Za velmi luxusní otopná tělesa můžeme považovat otopné stěny, díky nimž můžeme rozdělit plochu na vertikální či horizontální členění. K velkým přednostem otopných stěn patří vysoký tepelný výkon, výborná regulace a velmi krátký ohřev.

Na našem trhu se objevují i atypická otopná tělesa, která můžeme použít do moderních, nadčasových interiérů. Vedle estetické funkce splňují atypická otopná tělesa i funkci praktickou, jelikož svým např. zkoseným tvarem jsou vhodná do podkrovních prostor. Nabídka zahrnuje různě tvarová topná tělesa, která jsou perfektním interiérovým doplňkem. A tak můžeme vybírat např. ze spirálovitých, vlnkovitých nebo oválných tvarů v různých barevných variantách.

multifunkční využití – dávají teplo a zároveň slouží jako zrcadlomultifunkční využití – dávají teplo a zároveň slouží jako zrcadlo

Článek Radiátory jako moderní i praktický doplněk interiéru byl publikován 12. listopadu 2009 v 00.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (6).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...