Kouzlo lamp jménem TIFFANY

Tagy:  lampy, lampičky, Tiffany, lampy Tiffany, osvětlení, osvětlení Tiffany

Sponzorované odkazy:

Kouzlo lamp jménem TIFFANY

Základním prvkem každého interiéru je bezpochyby světlo, bez něhož by nebylo možné se v prostoru volně pohybovat a snadno orientovat. Světlo je důležité nejen pro snadné vidění a snadnou orientaci v prostoru, ale i pro tvorbu prostředí a design interiéru. A právě design a styl interiéru dokáže vkusně doplnit osvětlení jménem Tiffany.

Technika výroby osvětlení Tiffany

Lampy, lampičky a lustry Tiffany jsou vyráběny speciální technikou vitráže, která se stala mezi umělci v designérském světě velice oblíbenou. Výroba dekorativní vitráže spočívá v oblepení kousíčků skel lepící páskou a pomocí tepelné úpravy se cínem jednotlivé kousíčky skel stmelují do žádoucího tvaru. Osvětlení a doplňky Tiffany nesou jméno po svém vynálezci, americkém skláři, designérovi a malíři Louisi Comfortu Tiffanym, který tuto techniku objevil koncem 19. století.

Design osvětlení Tiffany

Na našem trhu můžeme vybírat z nepřeberné škály světel Tiffany, v nabídce nalezneme stojací lampy, stolní lampičky, lustry a dekorativní osvětlení. Styl Tiffany je zaměřen na tradiční klasiku, jednoduchost a čisté linie, v nabídce nehledejme žádné výstřednosti či atypické tvary. Na druhé straně se můžeme setkat s originálními kousky, které jsou draženy na aukcích za úctyhodné sumy. Tato nabídka je omezena na limitovanou sérii, která zahrnuje velice exkluzivní lampy vyplněné polodrahokamy, skleněnými kameny, opálovými skly nebo speciálními kovovými výlisky.

Standardní nabídka Tiffany lamp je vyrobena ze skleněných dílců, jejich počet odráží kvalitu, styl a intenzitu osvětlení. Čím více skleněných dílků bude lampa obsahovat, tím větší bude kvalita jeho zpracování. Cena originální standardních kousků se pohybuje v průměru od 3 000 Kč, jenž zaplatíme za menší typ lampičky.

Na českém trhu se samozřejmě setkáme i s napodobeninami vitrážových lamp jménem Tiffany, které zpravidla zakoupíme v kterémkoliv obchodě se svítidly. Velmi levně se dají zakoupit lampy disponující plastovou konstrukcí, ve které jsou zapuštěny barevná umělohmotná sklíčka. U takto vyrobených lamp budeme zklamáni nejen z kvality provedení a zpracování, ale také ze samotného vzhledu, z něhož je na první pohled vidět vysoký podíl umělosti.

Článek Kouzlo lamp jménem TIFFANY byl publikován 25. října 2009 v 00.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Co musíte udělat, než se léto zeptá?
  2. Jak si květinami ozdobit interiér?
  3. Trendy interiérového designu na léto 2024
  4. Toužíte o krásné předzahrádce s odolnými květinami?
  5. Jak si omylem do zahrady nepřilákat hady?
  6. Červenec na zahradě
  7. Jaké jsou hlavní zahradní trendy 2024?
  8. Konve a konvičky pro každého zahradníka. Víte, jak si vybrat tu správnou pro vás?
  9. Jak se zbavit slimáků?
  10. Letní trendy v oblasti bydlení

Tagy

bydlení nábytek zahrada stěhování kuchyně dekorace zabezpečení domu keře židle

Doporučujeme

Na nic nečekejte a pořiďte si nový byt v Praze již od 1,2 milionu Kč včetně DPH, na výběr mnoho lokalit.

Do bytu či domu kvalitní dřevěnou podlahu.

S bydlením je silně spojena i rekreace a dovolená, hlavně po dobře odvedené práci. Dopřejte si příjemnou dovolenou a vyberte si na MegaUbytko.cz ubytování na Jižní Moravě, kde zažijete relax a zábavu během celého roku.