Zrcadlo: Nepostradatelný pomocník každého domu

Tagy:  zrcadlo, zrcadla, skleněná zrcadla

Sponzorované odkazy:

Zrcadlo: Nepostradatelný pomocník každého domu

Zrcadla patří k nepostradatelnému doplňkovému vybavení interiéru, kde vedle funkce praktické mohou splňovat i funkci dekorativní.

Koupelna

Se zrcadly se nejčastěji setkáme v koupelnách, ve kterých je jejich užití zaměřeno na stránku praktickou. Módním hitem jsou velkoformátová zrcadla, jejichž použití je však omezeno prostorovými možnostmi koupelnového interiéru. Nábytková koupelnová stěna s malým zrcadlem, umístěným mezi dvěma bočními poličkami, je již dávno pasé. Pro nenarušení prostoru se zrcadla vkládají mezi keramické obklady, čímž vznikne kompaktní plocha.

Hlavní koupelnové zrcadlo může být doplněno malým zrcátkem, které je připevněno na natahovacím pérku a slouží pro detailní pohled.

Ložnice

Součástí ložnic zpravidla bývají kosmetické toaletky, které jsou vybaveny zrcadlem, jenž svým uživatelům splňuje především funkci praktickou. V ložnicích se můžeme setkat i se zrcadly dekorativními, které jsou ozdobou interiérových stěn.

Předsíň

K dalším místnostem, ve kterých hraje zrcadlo nezastupitelnou roli patří předsíň nebo vstupní hala. Předsíni by mělo dominovat dlouhé zrcadlo, které dokáže zachytit celkovou postavu svých majitelů. Nejlepší možností umístění takto velkého zrcadla je jeho zabudování v šatní skříni, tedy pokud je jí předsíň vybavena. V opačném případě může být zrcadlo součástí odkládací neboli věšákové stěny. V případě, že nám to prostor předsíně umožní, můžeme zakoupit zrcadlo v rámu, vybaveno vlastním stojanem, které zaujme solitérní funkci.

Design a umístění zrcadel

Aktuální trendy se vyznačují jednoduchostí, minimalismem, nenápadným nebo vůbec žádným orámováním. Pokud se rozhodneme pro zrcadlo zarámované, vybírejme z módních vzorů a prvků, který jsou např. skleněné kameny, hliníkové orámování nebo spékané sklo.

K nejoblíbenějším typům zrcadel patří zrcadla bezrámová nebo zrcadla disponující velmi decentním orámováním. Svoji oblibu si tato zrcadla získala především pro svoje všestranné použití a snoubení s jakýmkoliv interiérem.

Zrcadla umisťujeme do prostoru také z důvodu optického prosvětlení a zvětšení interiéru, neboť skleněnými plochami odrážejícími světlo docílíme optického ztvárnění prostorové kapacity.

Se zrcadly dokážeme nejen místnost prosvětlit, ale také rozšířit nebo naopak prodloužit. V případě, že požadujeme rozšíření místnosti, měli bychom zrcadlo umístit na delší stěnu místnosti. V případě prodloužení místnosti, umístněme zrcadlo na stěnu kratší.

Článek Zrcadlo: Nepostradatelný pomocník každého domu byl publikován 9. října 2009 v 07.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...