Topné žebříky dominují českým koupelnám

Tagy:  topné žebříky, vytápění koupelen

Sponzorované odkazy:

Topné žebříky dominují českým koupelnám

Nejčastějším zdrojem vytápění v koupelnách jsou topné žebříky, které působí vedle stránky estetické velmi kvalitně i po stránce praktické, tedy výhřevnosti.

Proč topný žebřík?

K velkým přednostem topných žebříků patří také možnost vysoušení ručníků nebo prádla, popř. prohřátí ručníku, do kterého se zabalíme ihned po vysprchování. Vysoká výhřevnost topných žebříků dokáže i v těch nejchladnějších měsících koupelnu příjemně temperovat, výhřevnost je intenzivní, tudíž koupelnový prostor disponuje nejpříznivějšími teplotami.

Doplňkový program topných žebříků

Jak již bylo zmíněno, topné žebříky přinášejí vedle funkce výhřevnosti i další možnosti praktického využití. S topným žebříkem bychom si měli také pořídit doplňkové součástky, kterými jsou např. madla, háčky a kruhy na zavěšení ručníků a osušek, tyče na zavěšení drobných kousků prádla nebo malé poličky. Tyto komponenty se dají velmi jednoduše namontovat přímo na topný žebřík, kvalitnější komponenty disponují sklopným systémem, čímž v případě jejich nepotřeby nepřekáží v prostoru.

Typy topných žebříků

Elektrický topný žebřík představuje soustavu trubek, ve kterých se nachází voda a nemrznoucí kapalina. K výhřevnosti prostoru slouží topná tyč, která je zabudována uvnitř žebříku a slouží pro ohřev tekutiny, na základě čehož se topný žebřík rozehřeje. Elektrický topný žebřík je možno připojit přímo do zásuvky nebo si nechat žebřík odborně zapojit do elektrické sítě napevno. K regulaci teploty slouží manuální nebo programovatelný ovladač, který bývá součástí dodávky.

Teplovodní topný žebřík se připojuje na stávající systém etážového topení v domácnosti, tudíž princip vytápění je závislý na vytápění klasického ústředního topení. Otopné těleso se tudíž prodává bez topného média, jelikož je připojeno ke stávajícímu ústřednímu topení.

Teplovodní topný žebřík s elektrickou topnou tyčí je kombinací elektrického a teplovodního topného žebříku. Otopné těleso se připojuje ke stávajícímu ústřednímu topení, avšak v žebříku je zabudována elektrická tyč, díky které můžeme v netopné sezoně regulovat potřebnou teplotu pouze v dané místnosti.

Kolik zaplatíme

Pořizovací cena topných žebříků se liší dle jejich velikosti, typu a materiálu zpracování. Nejjednodušší modely v klasickém bílém sanitárním provedení, do menší koupelny, můžeme pořídit již od 2 500 Kč. Další skupinu topných žebříků patří ty, které disponují atypickými tvary a různobarevným provedením, avšak jejich cena se za středně velký topný žebřík pohybuje od 8 000 Kč výše. K absolutním designovým špičkám patří žebříkové topné sestavy, které mají v sobě zabudované zrcadlo, skříňky a poličky – jejich cena však začíná od 30 000 Kč.

Článek Topné žebříky dominují českým koupelnám byl publikován 4. října 2009 v 08.00 v rubrice Nábytek. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...