Praktická i designován stránka polic

Tagy:  police, poličky, nástěnné police, dřevěné police, plastové police

Sponzorované odkazy:

Praktická i designován stránka polic

Police, poličky i policové systémy se opět vracejí do módy a vyplňují nejeden moderní interiér, a to nejen po stránce praktické, ale i designové.

Výběr polic

Police bychom měli vybírat podle stylu a prostorového řešení místnosti, ve které bude police umístěna. Ne do každé místnosti je vhodné umístit polici skleněnou, kovovou nebo naopak polici dřevěnou. Výběr materiálu bychom měli přizpůsobit ostatnímu interiérovému nábytku a celkovému konceptu dané místnosti. V prostorných a prosvětlených pokojích se bude velmi dobře vyjímat kompletní policový systém, který může být volně rozmístěn po stěně nebo sestaven do určitého tvaru.

Menším místnostem naopak sluší police jednoduché, které mohou disponovat různými délkami dle prostorových možností. Nejvhodnějším materiálem, který dokáže menší a tmavší prostory opticky zvětšit a prosvětlit, je sklo. Skleněné police působí velmi elegantně a v kombinaci s nerez provedením působí luxusním dojmem. Pro zvýraznění celkového efektu lze jednotlivé police podsvítit, čímž vyzdvihneme vystavovaný předmět.

Umístění polic

Police vyplňují téměř každou místnost domu, setkáme se s nimi v předsíni, obývacím pokoji, koupelně, ložnici, kuchyni i dětském pokoji.

Police v předsíni zpravidla doplňují věšákovou stěnu, kde slouží pro odkládání módních doplňků, kterými jsou např. pokrývky hlavy, čepice, rukavice nebo kabelky.

V obývacím pokoji se nejčastěji setkáme s policovými solitéry, které disponují jednoduchostí, elegancí a minimalismem. Od těžkých policových systémů, které jsou tvořeny policemi otevřenými i uzavřenými, se postupně upouští. Důvodem je neestetičnost, nepraktičnost a vysoké požadavky na údržbu, jelikož jsou velkým magnetem prachu.

V koupelnách se police vyskytují nejčastěji v podobě zrcadlových stěn, které jsou obohaceny o police kratších délek. V moderních koupelnách nástěnné police nahrazují spíše pojízdnými kosmetickými stolky nebo uzavřenými skříňkami.

Naopak v dětských pokojích není polic nikdy nazbyt a tak není divu, že právě zde nalezneme polic a policových systémů nejvíce. Police v dětských pokojích neslouží pouze pro ukládání knih a časopisů, ale také jako výstavní prvek nejcennějších dětských pokladů.

Článek Praktická i designován stránka polic byl publikován 22. září 2009 v 00.00 v rubrice Nábytek. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Co musíte udělat, než se léto zeptá?
  2. Jak si květinami ozdobit interiér?
  3. Trendy interiérového designu na léto 2024
  4. Toužíte o krásné předzahrádce s odolnými květinami?
  5. Jak si omylem do zahrady nepřilákat hady?
  6. Červenec na zahradě
  7. Jaké jsou hlavní zahradní trendy 2024?
  8. Konve a konvičky pro každého zahradníka. Víte, jak si vybrat tu správnou pro vás?
  9. Jak se zbavit slimáků?
  10. Letní trendy v oblasti bydlení

Tagy

bydlení nábytek zahrada stěhování kuchyně dekorace zabezpečení domu keře židle

Doporučujeme

Na nic nečekejte a pořiďte si nový byt v Praze již od 1,2 milionu Kč včetně DPH, na výběr mnoho lokalit.

Do bytu či domu kvalitní dřevěnou podlahu.

S bydlením je silně spojena i rekreace a dovolená, hlavně po dobře odvedené práci. Dopřejte si příjemnou dovolenou a vyberte si na MegaUbytko.cz ubytování na Jižní Moravě, kde zažijete relax a zábavu během celého roku.