Bezdotykové baterie

Tagy:  baterie, bezdotykové baterie, vodovodní baterie, koupelnové baterie, kuchyňské baterie

Sponzorované odkazy:

Bezdotykové baterie

Bezdotykové baterie se postupně přesouvají z veřejných prostor a potravinářských závodů do moderních domácností, ve kterých vytvářejí nadčasový koupelnový nebo kuchyňský doplněk. Obliba bezdotykových baterií stoupá především v rodinách s malými dětmi, a to z důvodu značného snížení spotřeby vody.

Princip fungování bezdotykové baterie

Bezdotykové baterie fungují na principu pohybu pod nebo před baterií, na základě čehož se aktivuje čidlo, které způsobí spuštění průtoku vody. Čidlo je napájeno lithiovými bateriemi, jejichž doba životnosti se pohybuje zhruba kolem tří až čtyř let. Na přicházející uplynutí životnosti baterie nás upozorní energetická kontrolka, která se rozsvítí. Baterie jsou zpravidla umístěny v oddělené krabičce, která se nachází přímo pod umyvadlem, což přispívá k velmi snadné výměně.
Na tuzemském trhu existují i bezdotykové baterie, které mohou být přímo napojeny na elektrickou síť 230 V. Teplotu vody lze ručně nastavit dle aktuální potřeby, průtok vody je u většiny baterií optimálně nastaven přímo výrobcem. U kvalitních bezdotykových baterií můžeme nastavit dobu, po kterou bude voda vytékat z kohoutku a intenzitu průtoku vody.

Uplatnění bezdotykových baterií v kuchyni

Bezdotykové baterie nacházejí svoje četné místo v kuchyních, jelikož svým majitelům dokáží velmi efektivně uspořit čas a přispět ke snadnější údržbě. Bezdotyková baterie je během vaření ušetřena nečistot a mastnot, jenž jsou typickým příkladem při manipulaci s potravinami u klasických baterií. Alternativou bezdotykových baterií v kuchyních mohou být baterie kombinované, kdy je jeden kohoutek ovládaný senzorově a druhý klasickou pákou.

Uplatnění bezdotykových baterií v koupelnách

V koupelnách jsou bezdotykové baterie obzvláště oblíbené, jelikož k jejich velkým přednostem patří vysoká bezpečnost při používání, značná úspora vody, vysoký hygienický provoz, snadná údržba a dlouhá životnost.

Design bezdotykových baterií

Moderní bezdotykové baterie disponují velmi jednoduchými liniemi, štíhlým krkem, různými velikostními a tvarovými provedeními těla. Design nejnovějších bezdotykových baterií disponuje nadčasovými a minimalistickými prvky i čistými liniemi, které dokonale vyniknou téměř v každém koupelnovém prostoru.

Článek Bezdotykové baterie byl publikován 14. září 2009 v 00.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...