Vodovodní baterie

Tagy:  vodovodní baterie, kuchyňské baterie, koupelnové baterie, pákové baterie, termostatické baterie, kohoutkové baterie

Sponzorované odkazy:

Vodovodní baterie

Vodovodní baterie se staly neodmyslitelnou součástí každé kuchyně i koupelny, bez jejich přítomnosti si jen hrstka z nás dokáže představit kvalitní a funkční chod domácnosti.

Rozdělení vodovodních baterií podle užití:

• vanové
• umyvadlové (stojánkové, nástěnné)
• kuchyňské – baterie k dřezu
• bidetové

Výběr vodovodní baterie

Před samotnou koupí musíme zvážit typ vodní baterie, který nám bude nejlépe vyhovovat a designově se sladí s daným interiérem. Vybírat můžeme ze tří základních typů, ke kterým patří baterie kohoutkové, pákové a termostatické.

Kohoutkové baterie

V poslední době zaznamenaly velký boom retro kohoutkové baterie, které jsou oblíbeným koupelnovým doplňkem především milovníků a vyznavačů tradice. Tento typ baterií nejlépe vynikne ve staročesky založené koupelně, které dominuje vana na nožičkách doplněná kohoutkovou baterií ve stejném stylu. Klasické kohoutkové baterie přetrvávají především v domácnostech našich babiček, z moderních interiérů v podstatě vymizely.

Pákové baterie

Nejvyužívanějším typem vodovodních baterií je pákový sortiment, který převládá ve většině domácností a jehož nabídka je na českém trhu opravdu nepřeberná. K výhodám pákových baterií patří perfektní funkčnost, jednoduché ovládání a schopnost výborně směšovat vodu do požadované teploty. Při výběru pákové baterie platí zásada, že čím větší je manipulační velikost úhlu otáčecí páky, tím snadněji dokáže regulovat na tlak a teplotu vody.

Termostatické baterie

Termostatická baterie je vhodná především pro vyznavače ekonomických a ekologických aspektů. K výhodám termostatických baterií patří automatická nastavitelnost požadované teploty dříve než začne téci voda. Baterie je opatřena bezpečnostní pojistkou nastavenou na 38 ºC, během sprchování je možné dle libosti snižovat či zvyšovat teplotu vody. Bezpečnostní pojistka též slouží proti možnému výpadku studené vody, v tomto případě se termostat automaticky zablokuje a z baterie neteče žádná voda.

Kuchyňská baterie

Kuchyňská baterie se od koupelnové liší tvarem, provedením, materiálem a ovladatelností. Baterie určená do kuchyňského dřezu disponuje delším a vyšším ramenem, díky němuž se zvyšuje míra praktičnosti. K oblíbeným typům patří teleskopické baterie, které jsou opatřeny otočným výtokem, výsuvnou sprchou a přepínačem proudu vody. K výhodám výsuvné baterie patří možnost osprchování potřebných surovin, napuštění velké nádoby, aniž bychom ji museli stavět do dřezu či snadné osprchování květin.

Finanční stránka

Ceny baterií se odvíjí především od kvality zpracování, značky, použitého materiálu a jednotlivých typů. Na českém trhu se v dnešní době vyskytují vodovodní baterie střední cenové třídy, které mohou komfortně konkurovat produktům nejvyšší cenové kategorie. Pokud budoucí majitel zatouží po designovém či atypickém typu vodovodní baterie, musí počítat s vyšší cenou, která se mnohdy přibližuje k částce disponující čtyřmi nulami. Kvalitní baterie by měla disponovat víceletou záruční dobou, za optimální dobu se považuje 4 – 5ti letá záruka.

Článek Vodovodní baterie byl publikován 30. dubna 2009 v 10.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...