Hnízdové stolky vyřeší těsnost prostoru

Tagy:  stolek, hnízdové stolky, konferenční stolky, dřevěné stolky, malé stolky

Sponzorované odkazy:

Hnízdové stolky vyřeší těsnost prostoru

K neodmyslitelnému interiérovému nábytku patří konferenční a různé druhy příručních či odkládacích stolků. Ne do každého prostoru si však můžeme pořídit požadovaný počet kusů, a to z hlediska těsnosti místa. Možnou alternativou jsou stolky hnízdové, které se jednoduše zasouvají do sebe a dle potřeby si je rozmístíme po místnostech.

Pojem hnízdový stolek

Původ hnízdových stolků pochází z Orientu, jelikož právě v těchto místech se slučuje originalita s praktičností. Pojem hnízdové stolky můžeme charakterizovat jako sestavu zpravidla tří až čtyř stejně velkých stolků s různou výškou. Jednotlivé kusy stolků se zasouvají pod sebe, tedy od největšího po nejmenší kus.

Výhody hnízdových stolků

Největší předností hnízdových stolků je úspora místa, a to díky dobré skladovatelnosti, jelikož jednotlivé kusy se lehce zasouvají do sebe. Z toho vyplývá, že např. tří nebo čtyřdílná stolní sestava zabere v uklizeném stavu místo pouze jednoho kusu stolku. Hnízdové stolky mohou být umístěny na pojízdných kolečkách což usnadní práci při manipulaci nábytku na jiné místo nebo pohodlného posouvání blíže k sobě. Hnízdové stolky disponují vysokou mírou mobility a využitelnosti, nejčastější uplatnění nacházejí v obývacím a dětském pokoji.

V obývacím pokoji mohou hnízdové stolky sloužit jako stolky konferenční, odkládací, servírovací, květinové nebo dekorativní. V dětském pokoji zpravidla splňují funkci stolků nočních, odkládacích či úložných, částečně nahradí poličku na knihy či školní sešity. V koupelnách splňují funkci toaletky, slouží pro umístění nejrůznějšího kosmetického či drogistického zbo­ží.

Materiál pro výrobu hnízdových stolků

Hnízdové stolky jsou vyráběny v nejrůznějším materiálovém provedení, k oblíbeným patří dřevo, ratan, proutí, sklo, plast, keramika nebo kůže či koženka. Velice často objevíme stolky kombinované, kovová konstrukce je vyplněna exotickou dřevinou nebo dřevěnou konstrukci vyplňuje kůže či koženka. K oblíbeným materiálům patří plast, který si ve světě nábytku vydobyl svoje čestné postavení především díky nízké hmotnosti. K výhodám plastových hnízdových stolků patří nejen lehkost, ale i designová tvárnost a odlehčenost. V interiéru velmi efektně a exkluzivně působí hnízdové stolky skleněné, které dodají prostoru optickou lehkost, vzdušnost a prosvětlenost.

Článek Hnízdové stolky vyřeší těsnost prostoru byl publikován 11. září 2009 v 00.00 v rubrice Nábytek. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...