Podlahy z bambusu aneb podlahová krytina budoucnosti

Tagy:  podlaha, bambusová podlaha, podlaha z bambusu, podlahová krytina

Sponzorované odkazy:

Podlahy z bambusu aneb podlahová krytina budoucnosti

Podlaha uceluje interiér a utváří celkovou atmosféru pokoje, vedle stránky esteticky-designové by však měla splňovat i stránku praktickou. Kvalitní podlahová krytina by měla svým majitelům umožnit bezpečnou a pohodlnou chůzi, tlumit dupnutí, nestudit a být vysoce odolná.

Novinkou na trhu je bambusová podlahová krytina, která disponuje kvalitními vlastnostmi, a to díky materiálu, ze kterého je vyrobena. K výrobě se používají tří až čtyřvrstvé pláty slepené z přesně opracovaných bambusových přířezů. Jednotlivé pláty se k sobě spojují zdravotně neškodným bezformaldehydovým lepidlem a povrchová úprava se natírá několika vrstvami acryl-urethanového laku.

Výhody bambusových podlah

K velkým přednostem bambusových podlah patří jejich tvrdý povrch, který zajišťuje vysoká hustota vláken, což podlahám přidává na vyšší odolnosti proti opotřebení. Mezi další přednosti patří velmi snadná údržba a možnost opravení poškozeného povrchu metodou přebroušení a nalakování. Podlaha z bambusu neobsahuje žádné dráždící chemické látky, je tudíž doporučována do interiérů, ve kterých se vyskytují astmatici nebo alergici. Velkou předností podlah z bambusu je jejich snadná montáž a pokládka, kterou zvládne i naprostý laik.

Design bambusových podlah

Bambusové podlahové krytiny ocení především zájemci, upřednostňující přírodní materiálové provedení. V současné době se podlahy z bambusu pokládají do nových, moderních interiérů, ve kterých vynikne jejich elegantní a exkluzivní design. Výběr bambusových podlah je opravdu široký, neboť podlahová krytina je vybarvena jednotlivými bambusovými lamelami a vlákny. Lamely mohou disponovat horizontálním nebo vertikálním uspořádáním, díky čemuž je vzor naprosto odlišný. Při horizontálním uspořádání disponuje lamela původní kresbou materiálu, při vertikálním uspořádání se zobrazují rovnoběžné linie materiálu. Design jednotlivých lamel může disponovat mramorovým provedením nebo designem zebra, který vznikne díky příměsi bambusových štěpin. Z hlediska barevnosti můžeme vybírat z odstínu světlého přírodního nebo tmavšího, kdy se materiál probarvuje v celém průřezu.

Zpracování a výroba materiálu

Bambusové podlahové krytiny jsou velmi šetrné k životnímu prostředí, jelikož se vyrábějí z materiálů, které jsou recyklovatelné a obnovitelné. K výrobě této podlahové krytiny se používá bambus starý zhruba 5 let, což je na rozdíl od dospělého stromu, který roste několik desítek let, ekologicky šetrné. K výrobě podlah se používají spodní silná bambusová stébla, ze kterých se zhotovují rozměrově přesně stejné lamelové pláty.

Článek Podlahy z bambusu aneb podlahová krytina budoucnosti byl publikován 1. srpna 2009 v 00.00 v rubrice Nábytek. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...