Bezsáčkové vysavače

Tagy:  vysavače, bezsáčkové vysavače

Sponzorované odkazy:

Bezsáčkové vysavače

Fenoménem dnešní, moderní doby se stávají bezsáčkové vysavače, jejichž dominantní nástup zasáhl širokou škálu domácností.

Tento typ vysavačů je též správně označován jako cyklónový, jelikož základním principem a technikou vysávání je cyklónový efekt. Tato technika pracuje na principu ukládání vysátých částeček v separační nádobě, kde se za vysoké rychlosti rotujícího proudu vzduchu odstředí.

Přednosti bezsáčkových vysavačů

Pravděpodobně k největším přednostem bezsáčkových vysavačů patří nepotřeba filtračních sáčků, což vede k úspoře finančních prostředků. Cyklónové bezsáčkové vysavače nepotřebují ke svému kvalitnímu provozu ani žádné ostatní filtry nebo mikrofiltry. Ke kvalitnímu provozu přispívá pouze vyprázdnění naplněné cyklické nádoby.

Vysávání cyklónovými bezsáčkovými vysavači se doporučuje především v rodinách, ve kterých žijí alergici, jelikož účinnost vysávání je 99,9 %. Kvalitní typy vysavačů dokáží zachytit i ty nejdrobnější částečky nečistot, které se při vysávání běžnými vysavači neodstraní.

Nevýhody bezsáčkových vysavačů

K nevýhodám bezsáčkových vysavačů patří konstrukční řešení, které může být obtížné nebo těžko manipulovatelné. Některé modely vyžadují pravidelné praní filtru, a to po každém vysávání, což je z hlediska údržby a časových možností dosti nevyhovující. Jiné typy cyklónových bezsáčkových vysavačů naopak disponují velmi malou kapacitou a nízkou mírou filtrační účinnosti. Před samotnou koupí bychom si tedy měli důkladně přečíst nejen návod, ale i podmínky údržby.

Jak správně vybrat

K nejdůležitějším požadavkům na správný výběr bezsáčkových vysavačů patří účinnost filtrace, která musí předcházet procesu vracení se prachu zpět do ovzduší místnosti.

Sací výkon by měl disponovat hodnotou minimálně 300 W, což je síla, při které je vysavač schopen vysát napoprvé veškeré nečistoty z povrchu.

K jednoduchosti práce přispívá i elektronické ovládání sacího výkonu, který by mělo být umístěno nejlépe na rukojeti vysavače.

Trubice vysavače by měla být vyrobena z nerezavějící oceli, což zamezí jejímu případnému prohýbání během vysávání. Ke komfortu přispívá i teleskopická rukojeť, díky níž si šetříme zdraví páteře.

Článek Bezsáčkové vysavače byl publikován 7. července 2009 v 08.00 v rubrice Byt. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...