Eurookna

Tagy:  okna, eurookna

Sponzorované odkazy:

Eurookna

S přibývajícím časem se opět technologie hnula kupředu, avšak se stále vracíme k základním stavebním prvkům, které přežívají nejedno století. Samozřejmě je řeč, jak jinak než o dřevě, v našem případě konkrétně o dřevěných oknech, jejichž obliba a užití z našich domovů zatím nevymizely a pravděpodobně ještě dlouho nevymizí.

Dřevěné prvky domu utváří celkovou image obydlí, jsou symbolem movitosti, mnohé napovídají o životním postoji a životním stylu svých obyvatel. Dřevo nám přináší vysokou užitkovou hodnotu a vyjadřuje souznění s okolní přírodou.

Velkým konkurentem plastových oken jsou tzv. eurookna, jejichž základním materiálem pro výrobu je eurohranol. K výrobě se používají lamely vysoké kvality, každý eurohranol je tvořen třemi lamelami. Eurookna jsou vybavena izolačním dvojsklem, kompletním obvodovým kováním, impregnací dřevěných rámů a konečnou povrchovou úpravou, lazurovacím nátěrem.

Materiál

K nejčastěji používaným dřevinám, pro výrobu eurooken, patří borovice, smrk, dub nebo exotická dřevina nazývána meranti, jejíž vzhled se podobá dubu. K moderním dřevinám současné doby patří asijský typ zvaný dark red meranti, což je obdoba malajského dubu. Tento typ dřeviny disponuje tmavě červenou barvou, což je vhodné v případě, že se okno bude natírat tmavým odstínem.

Oblíbenou, avšak finančně velmi náročnou dřevinou je eukalyptus, který disponuje vysokou tvrdostí a zároveň nízkou hmotností materiálu. Dřevina disponuje jemně růžovým zbarvením, tudíž ji lze použít pro světlejší odstíny lazurovacích nátěrů.

Výhody eurooken

K největším výhodám, které eurookna mohou svým majitelům nabídnout, patří úspora tepelné energie, čímž se snižují provozní náklady domu. K vysoké úspoře tepelné energie je však zapotřebí, aby okna disponovala kvalitními izolačními dvojskly nebo tepelně izolačními, tzv. reflexními skly. K zabezpečení vysoké tepelné a světelné schopnosti přispívá speciální povrchová úprava zasklení, která se provádí formou pokovení.

K dalším výhodám eurooken patří vysoká míra bezpečnosti, skla jsou vysoce odolná proti rozbití. K tomuto účelu slouží vložení bezpečností fólie mezi dvojici skel.

K velkým přednostem patří vysoká zvuková izolace, která dosahuje nadprůměrných hodnot zvukového útlumu, což je vhodné zejména v oblastech se zvýšeným zvukovým zatížením.

Článek Eurookna byl publikován 21. června 2009 v 17.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Co musíte udělat, než se léto zeptá?
  2. Jak si květinami ozdobit interiér?
  3. Trendy interiérového designu na léto 2024
  4. Toužíte o krásné předzahrádce s odolnými květinami?
  5. Jak si omylem do zahrady nepřilákat hady?
  6. Červenec na zahradě
  7. Jaké jsou hlavní zahradní trendy 2024?
  8. Konve a konvičky pro každého zahradníka. Víte, jak si vybrat tu správnou pro vás?
  9. Jak se zbavit slimáků?
  10. Je lepší rekonstruovat anebo prodat nemovitost?

Tagy

bydlení nábytek zahrada stěhování kuchyně dekorace zabezpečení domu keře židle

Doporučujeme

Na nic nečekejte a pořiďte si nový byt v Praze již od 1,2 milionu Kč včetně DPH, na výběr mnoho lokalit.

Do bytu či domu kvalitní dřevěnou podlahu.

S bydlením je silně spojena i rekreace a dovolená, hlavně po dobře odvedené práci. Dopřejte si příjemnou dovolenou a vyberte si na MegaUbytko.cz ubytování na Jižní Moravě, kde zažijete relax a zábavu během celého roku.