Eurookna

Tagy:  okna, eurookna

Sponzorované odkazy:

Eurookna

S přibývajícím časem se opět technologie hnula kupředu, avšak se stále vracíme k základním stavebním prvkům, které přežívají nejedno století. Samozřejmě je řeč, jak jinak než o dřevě, v našem případě konkrétně o dřevěných oknech, jejichž obliba a užití z našich domovů zatím nevymizely a pravděpodobně ještě dlouho nevymizí.

Dřevěné prvky domu utváří celkovou image obydlí, jsou symbolem movitosti, mnohé napovídají o životním postoji a životním stylu svých obyvatel. Dřevo nám přináší vysokou užitkovou hodnotu a vyjadřuje souznění s okolní přírodou.

Velkým konkurentem plastových oken jsou tzv. eurookna, jejichž základním materiálem pro výrobu je eurohranol. K výrobě se používají lamely vysoké kvality, každý eurohranol je tvořen třemi lamelami. Eurookna jsou vybavena izolačním dvojsklem, kompletním obvodovým kováním, impregnací dřevěných rámů a konečnou povrchovou úpravou, lazurovacím nátěrem.

Materiál

K nejčastěji používaným dřevinám, pro výrobu eurooken, patří borovice, smrk, dub nebo exotická dřevina nazývána meranti, jejíž vzhled se podobá dubu. K moderním dřevinám současné doby patří asijský typ zvaný dark red meranti, což je obdoba malajského dubu. Tento typ dřeviny disponuje tmavě červenou barvou, což je vhodné v případě, že se okno bude natírat tmavým odstínem.

Oblíbenou, avšak finančně velmi náročnou dřevinou je eukalyptus, který disponuje vysokou tvrdostí a zároveň nízkou hmotností materiálu. Dřevina disponuje jemně růžovým zbarvením, tudíž ji lze použít pro světlejší odstíny lazurovacích nátěrů.

Výhody eurooken

K největším výhodám, které eurookna mohou svým majitelům nabídnout, patří úspora tepelné energie, čímž se snižují provozní náklady domu. K vysoké úspoře tepelné energie je však zapotřebí, aby okna disponovala kvalitními izolačními dvojskly nebo tepelně izolačními, tzv. reflexními skly. K zabezpečení vysoké tepelné a světelné schopnosti přispívá speciální povrchová úprava zasklení, která se provádí formou pokovení.

K dalším výhodám eurooken patří vysoká míra bezpečnosti, skla jsou vysoce odolná proti rozbití. K tomuto účelu slouží vložení bezpečností fólie mezi dvojici skel.

K velkým přednostem patří vysoká zvuková izolace, která dosahuje nadprůměrných hodnot zvukového útlumu, což je vhodné zejména v oblastech se zvýšeným zvukovým zatížením.

Článek Eurookna byl publikován 21. června 2009 v 17.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...