Barové posezení v kuchyni

Tagy:  bar, kuchyňský bar, bar v kuchyni, barové posezení

Sponzorované odkazy:

Barové posezení v kuchyni

Barový pult, jako součást kuchyňského interiéru, se stává v poslední době žádoucím komponentem kuchyňské linky. Barový pult slouží nejen k servírování alkoholických i nealkoholických nápojů, ale i k podávání pokrmů či popíjení lahodné kávy. Barovým pultem se zpravidla řeší rozdělení interiérů dvou místnosti, kterými jsou obývací pokoj a kuchyň.

Design

K základním a nejtypičtějším modelům je umístění barové desky těsně nad deskou pracovní, která bude podpírána kovovými, dřevěnými či skleněnými nohami. K takto vyvýšenému baru jsou zapotřebí pravé barové židličky, které jsou charakteristické svými vysokými nohami. V případě propojení interiéru by se jejich vzhled měl dokonale snoubit s nábytkovým vybavením a doplňky obývacího pokoje. Pokud obývacímu pokoji dominuje kožená sedačka a tmavý nábytek, měly by být barové židle koncipovány do podobného materiálové složení. Potah židle nemusí disponovat totožným barevným odstínem, nýbrž její konstrukce by měla barevně ladit s barvou převládajícího nábytku. Barová židle, stejně jako ostatní sedací nábytek, by měla být přizpůsobena proporcím těla svého uživatele. Sedák barové židle by měl být ve výšce 60 – 80 cm nad zemí, což si u některých typů můžeme mechanicky nastavit pomocí pístového systému nebo otáčením šroubu.

Druhým možným řešením barového posezení je zdvojená pracovní deska, která bude zrcadlově protínat pracovní prostor nebo bude atypicky řešena do různých směrů. K takto řešenému barovému posezení, které zpravidla nahrazuje jídelní stůl, vybíráme standardně vysoké jídelní židle. K velkým výhodám tohoto řešení patří dostatečný prostor pro nohy, jelikož barová deska je postavena na bočních nohách, tudíž celkový prostor pultu je volný.

Technické parametry

Výška barového pultu by se měla pohybovat v rozmezí od 100 do 120 cm, čemuž je přizpůsobena i výška barové židličky. Naopak jeho šířka záleží na prostorových možnostech daného interiéru, konkrétního využití a osobního vkusu. V případě, že má být barový pult zároveň alternativou jídelního stolu, volme širší desku, která nás nebude omezovat v pohybu a servírování vícero talířů, nápojového skla či ostatních jídelních doplňků.

Základním tvarem barového pultu je obdélník, který však může být zejména v moderních interiérech nahrazen atypickými tvary, ke kterým patří oblíbený ovál či podoba ledvinky.

Článek Barové posezení v kuchyni byl publikován 16. června 2009 v 16.00 v rubrice Nábytek. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Co musíte udělat, než se léto zeptá?
  2. Trendy interiérového designu na léto 2024
  3. Červenec na zahradě
  4. Letní trendy v oblasti bydlení
  5. Jak si omylem do zahrady nepřilákat hady?
  6. Jak se zbavit slimáků?
  7. Toužíte o krásné předzahrádce s odolnými květinami?
  8. Jaké jsou hlavní zahradní trendy 2024?
  9. Je lepší rekonstruovat anebo prodat nemovitost?
  10. Jak založit zeleninovou zahradu u nového domu

Tagy

bydlení nábytek zahrada stěhování kuchyně dekorace zabezpečení domu keře židle

Doporučujeme

Na nic nečekejte a pořiďte si nový byt v Praze již od 1,2 milionu Kč včetně DPH, na výběr mnoho lokalit.

Do bytu či domu kvalitní dřevěnou podlahu.

S bydlením je silně spojena i rekreace a dovolená, hlavně po dobře odvedené práci. Dopřejte si příjemnou dovolenou a vyberte si na MegaUbytko.cz ubytování na Jižní Moravě, kde zažijete relax a zábavu během celého roku.