Sušička prádla

Tagy:  sušička prádla, sušička, pračka se sušičkou

Sponzorované odkazy:

Sušička prádla

Sušička prádla si pomalu, ale jistě vyšlapává cestičku do domácností, jelikož svým majitelům dokáže značně ušetřit mnoho práce.

Typy sušiček prádla

Na tuzemském trhu můžeme vybírat ze dvou typů sušiček prádla, k dostání je sušička kondenzační a odtahová. Odtahové (ventilační) sušičky vyprodukují mnoho vlhkého vzduchu do místnosti, ve které jsou umístěny, tudíž je potřeba zajistit odvod vzduchu mimi prostor. Tento handicap je kompenzován finanční stránkou, jsou podstatně levnější než sušičky kondenzační. Pro užití sušiček v domácnosti však dávejme přednost sušičkám kondenzačním, které je možno využít i do malých koupelen, jelikož je můžeme umístit přímo na pračku. Praktickým řešením je výběr sušičky, které odvádějí přebytečnou vodu přímo do odpadu, u levnějších a starších variant se přebytečná voda shromažďuje v nádržce, kterou je potřeba po sušení vyprázdnit.

Energetická spotřeba

V současné době jsou na trhu k dostání sušičky prádla v energetické třídě A, avšak stále převládají sušičky patřící do energetické třídy B. S energetickou spotřebou sušičky prádla úzce souvisí kvalita pračky, a to především její schopnost a výkonnost ždímání. Čím větším počtem otáček ždímání pračka disponuje, tím je vyžadována menší spotřeba energie sušičky.

Programy sušiček prádla

Většina sušiček prádla je vybavena speciálními programy, které umožní prostřednictvím speciálního držáku sušit sportovní obuv. K velmi přínosným programům patří provětrání a provonění oděvů, což je žádoucí především po delším strávení v zakouřené místnosti. Ke standardním programům patří délka a intenzita sušení, program proti zmačkání oděvů, nebo program, který usnadňuje následné žehlení. Z kvalitnějších typů sušiček není zapotřebí některé typy oblečení následně žehlit, jelikož oděvy disponují téměř dokonalou vyrovnaností materiálu. Nejnovější modely jsou vybaveny inteligentní elektronikou, která detailně řídí všechny pracovní procesy. Zabudovaný senzor je schopen automaticky rozpoznat stupeň vlhkosti prádla, jakmile je prádlo suché sušení se automaticky zastaví. Tento program je přínosný nejen pro výši spotřeby elektrické energie, ale i pro ochranu prádla, jelikož se zabrání nadměrnému přesušování.

Kombinovaná varianta

Pokud řešíme prostorovou kapacitu koupelny nebo jiné místnosti určené ke praní, máme možnost využít nabídky kombinované pračky se sušičkou. K nevýhodám však patří malá kapacita prádla v sušícím programu a vyšší spotřeba elektrické energie než by tomu bylo při dvou samostatných spotřebičích.

Článek Sušička prádla byl publikován 12. června 2009 v 18.00 v rubrice Byt. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...