Sedátka do vany

Tagy:  sedátka, sedátka do vany, sedátka pro invalidy, sedátka pro seniory, sedátka na vanu

Sponzorované odkazy:

Sedátka do vany

Dětská sedátka do vany

Každé koupání je pro děti zdrojem zábavy a poznání nových věcí, ve vodě se dítě odráží nožičkami, natahuje se po plovoucích hračkách, naklání se do všech stran, za každé situace chce přeplout na druhou stranu vany. Vana je místem, kde se dítěti musí věnovat zvýšená pozornost, jelikož během nepatrného okamžiku by mohlo dojít k jeho poranění. Výrobci dětských potřeb na tuto situaci dokázali funkčně zareagovat a vytvořili bezpečné sedátko, které je možné použít do všech typů van i vaniček. Sedátko se tak stalo ve většině domácností s malými dětmi nepostradatelným pomocníkem při koupání.

Ergonomický tvar a zaoblené provedení sedátka bez ostrých hran zajišťuje příjemnou koupel dětí a bezstarostnost rodičů. Sedátko umožní pohodlný a bezpečný posed dítěte ve vaně v době, kdy ho rodiče umývají. Klasická sedátka jsou určena pro batolata ve věkovém rozmezí od 6 do 15 měsíců, maximálně do váhové kategorie 15 kg.

Sedátka jsou vybavena gumovými přísavkami, které se přilepí ke dnu vany a tím zajišťují pevnou stabilitu.

Součástí dětských sedátek bývá pultík s barevnými umělohmotnými hračkami, vodotryskem i počitadlem, čímž se dítě během koupele zabaví a rodiče ho mohou bez zbytečného křiku umýt. Dle potřeby se může hrací pultík jednoduše odklopit, čímž se zajistí lepší manipulace s dítětem.

Pro větší děti se na trhu objevila novinka v podobě sedátka s vykrojeným prostorem pro nohy a zadeček. Tento typ sedátka je určen pro děti, které se dokáží ve vaně sami omývat a jsou starší 15 měsíců. Sedátko je určeno do váhové kategorie 25 kg, čemuž odpovídá maximální věková hranice dítěte 40 měsíců.

Cena sedátek se pohybuje v cenovém rozpětí od 400 do 1 600 Kč, cenu ovlivňuje značka výrobce, kvalita a typ sedátka. Dražší typy sedátek bývají vybaveny polohovacím systémem, který umožní nastavení polohy v leže i sedě.

Sedátka do vany pro invalidy, seniory a méně pohyblivé lidi

Tato sedátka slouží k usnadnění provádění osobní hygieny osobám se sníženou pohyblivostí, pro seniory, invalidy, nemohoucí či méně pohyblivé lidi. Sedátka umožňují pro tuto skupinu lidí nejvyšší možnou bezpečnost během koupání.

Sedátka dělíme do tří kategorií:

sedátko na vanu

Sedátko se pokládá přes horní okraj vany a sedací plocha je umístěna na úrovni horního okraje vany. Tento druh sedátka je výborným pomocníkem osobám s omezenými pohybovými schopnostmi a bolestmi zad. Sedátko se připevní na horní okraj vany, čímž zajistí osobám snadnější přístup do vany, jelikož se ho může přidržovat. Úchytky na vanu bývají nastavitelné dle šířky vany. Na jedné straně sedátka bývá umístěno madlo, které slouží pro snazší vstup i výstup z vany. Povrch sedátka je opatřen otvory, které umožní důkladné protékání přebytečné vody, gumové protiskluzné podstavce zabraňují poškození povrchu vany. Některé typy jsou vybaveny nádobkou na mýdlo. Nosnost těchto typů sedátek bývá maximálně do 130 kg. Cena se pohybuje v rozmezí od 1 000 do 1 600 Kč.

sedátka umístěná ve volném prostoru na dně vany

Sedátka se zavěšují na horní okraj vany, ale jejich sedací plocha se nachází ve volném prostoru, několik centimetrů nad dnem vany. Nastavení výšky je individuální, zavěšení sedáku se doporučuje zpravidla 15 cm pod horní okraj vany. Tento typ sedátka je nejdražší, cena se pohybuje od 1 500 Kč do 2 600 Kč.

sedátka do vany

Sedátko vypadá obdobně jako umělohmotná židlička – stupínek, který se používá při vstupu do vany. Je vyrobeno z polypropylenu, povrch sedací plochy je opatřen otvory, jimiž protéká přebytečná voda. Stabilitu sedátka zajišťují pevné nohy, které jsou opatřeny přísavnými destičkami. V sedáku je hygienický výřez pro snazší provedení osobní hygieny. Cena za sedák se pohybuje řádově od 1 000 do 1 500 Kč.

Článek Sedátka do vany byl publikován 10. února 2009 v 09.00 v rubrice Byt. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...