Mobilní domy

Tagy:  bazar domy mobilni, cz domy mobilni, cz domy mobilni www

Sponzorované odkazy:

Mobilní domy

Domy na kolečkách

Představa mobilního domu se stále častěji vkrádá do povědomí lidí, a to hlavně díky praktičnosti a rychlosti dodání celého takového stavení .

Mobilita domu

Každý den můžeme vidět všude kolem nás řadu běžných rodinných domků, co mobilní domy od těchto všedních staveb odlišuje? Ano, důležité je slůvko mobilní a mobilní dělají domek samozřejmě kolečka. Mobilní domy neboli také mobilheimy, static caravan, mobile homes, holidays homes nejsou pevně spojeny se zemí, zato jsou ale kdykoliv připraveny se téměř kamkoliv přemístit. V minulé době měli tyto domky podobu karavanů nebo byly konstruovány jako malé chatičky, které měli sloužit hlavně pro rekreační účely. Ale s rozvojem doby a tedy hlavně s rozvojem technologických možností se i z těchto malých pojízdných chatiček, karavanů nebo kanceláří vyvinuly veliké, perfektně vybavené pojízdné domy. V USA, Holandsku, Francii či Anglii se pojízdné domy osvědčily, a proto se tato novinka v bydlení dostala i k nám.

Jak mobilní dům vlastně vypadá?

Malá kolečka jsou upevněna na ocelovém podvozku. Důležité jsou výsuvné podpěry a závěsné zařízení, které se dá samozřejmě odmontovat. Domek není pevně spojen se zemí a je vždy připraven vyjet na cestu. Po celou dobu bydlení jste vlastně jako by parkující, nepotřebujete stavební povolení (ale pozor není to pravidlo a existují výjimky, ty je dobré si zjistit, pokud se chystáte si dům na kolech pořídit).

Delta – Villa, celorocni provedeni se sedlovou strechouDelta – Villa, celorocni provedeni se sedlovou strechou

zdroj obrázku: centrummobilnichdo­mu.cz

Mobilheimy jsou vybaveny pro standardní bydlení. Najdeme v nich takové vybavení, které se běžně vyskytuje v domech nepojízdných. Určitě zde nesmí chybět kuchyň s kuchyňskou linkou, dřezem, sporákem a lednicí, dále ložnice s postelí a úložnými prostory, koupelna s umyvadlem, sprchovým koutem a splachovacím WC a obytná část s jídelním koutem, sedací soupravou, nábytkem a plynovým krbem. Domy jsou dodávány zhruba v rozměrech od 14 m2 do 140 m2. Lze je různě spojovat do potřebných sestav, nejčastěji mají tvar L nebo U.

Pokud tedy potřebujete téměř okamžitě bydlet (do 2 měsíců od objednání vám firma dům přiveze), za nižší cenu i nižší pojištění a nechcete se zatěžovat přílišnou údržbou, pak je dům na kolečkách pro vás tou správnou volbou. Nezapomeňte ovšem na vyšší náklady za spotřebu tepla a horší zabezpečení.

Článek Mobilní domy byl publikován 21. srpna 2008 v 11.00 v rubrice Dům. Autorem článku je Muráriková Jana. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...