Trendy interiérového designu na léto 2024

Sponzorované odkazy:

Trendy interiérového designu na léto 2024

Máte v plánu předělat v létě svůj dům, aby odpovídal moderním trendům roku 2024? Pak vás jistě zajímá, co je in. Sepsali jsme pro vás nejžhavější tipy na moderní design, abyste je nemuseli složitě hledat.

V této sezóně se designéři inspirují přírodou, naplňují prostory organickými prvky, přírodními materiály a všestrannou harmonií, která zdařile spojuje estetickou stránku věci a funkčnost.

Přidejte domů texturu

Inspirace sofistikovanou gotikou, to je přidání dekoračních akcentů v podobě dřevěných obkladů. Vertikálně umístěná rýhovaná prkénka dodají vizuální zajímavost každé místnosti. Hodí se nejen jako optický předěl místnosti, ale i jako dekor kuchyňských skříněk, až po osvětlení a dekorace. Ozvláštní prostor a dodají mu jinou hloubku.

Inspirace přírodou

V souladu s rostoucím důrazem na udržitelnost a přírodní design se organické formy dostávají do centra pozornosti interiérů léta 2024. Nábytek a dekorace, inspirované přírodním světem, zahrnují plynulé tvary, zakřivené linie a asymetrické siluety. Od sošek, přes zrcadla nepravidelného tvaru a svítidla, tyto organické prvky podporují pocit spojení s přírodou a vytvářejí klidné a harmonické životní prostředí.

Kachlíky a dlaždice jsou opět IN

Nedávno se od použití obkladů a dlažby v interiéru upouštělo. Nyní se dostávají dlaždice opět do centra pozornosti. Ne pouze jako funkční materiál do koupelen. Ale i jako umělecký prvek interiérového designu. Nebojte se experimentovat při kombinování jednotlivých barev, vzorů, textur, ale i velikostí formátu dlažby. Je jen na vás, zda zvolíte matné, či lesklé kachličky. Vneste do (nejen) vaší koupelny trochu své osobnosti a jedinečnosti. Dlaždice můžete umístit ne jen pouze vertikálně a horizontálně, pohrajte si i s netradičním diagonálním uspořádáním.

Objevte poklady z půdy

Jelikož se móda donekonečna opakuje, zajděte na půdu a pohledejte své starožitné kousky. Pokud žádné takové nevlastníte, objevte kouzlo nakupování v antikvariátech. Hodí se starožitné dekorace, ale i kousky nábytku. Retro kousek dodá modernímu prostoru charakter.

Udržitelné přírodní materiály

Jak jsme již psali, neustále stoupá poptávka po udržitelném designu. Majitelé domů začleňují do svých obytných prostor materiály šetrné k životnímu prostředí pomocí recyklovaného dřeva, bambusu, ratanu, juty a korku, čímž do popředí zájmu přinášejí do domovů pocit tepla, textury a autenticity. Při použití na nábytek, podlahy nebo dekorační akcenty tyto přírodní materiály oslavují krásu přírody a zároveň podporují ekologické povědomí a zodpovědný životní styl.

Flexibilní bydlení

Kdo vám nakukal, že v obývacím pokoji nemůže být pracovna, a ještě lépe, přestěhujte tam část jídelny a z jídelního prostoru si vyrobte svou trucovnu. Stejně tak, jako lidé improvizovali s místem v období homeofficů, inspirujte se netradičním použitím a uspořádáním svých místností. Nebudujte svůj domov pro potěšení oka návštěv, ale tak, aby byl líbivý a funkční zejména pro vaši rodinu.

Článek Trendy interiérového designu na léto 2024 byl publikován dnes v rubrice Dům. Autorem článku je Petra Havlíková. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak založit zeleninovou zahradu u nového domu
  2. Červenec na zahradě
  3. Jak si omylem do zahrady nepřilákat hady?
  4. Toužíte o krásné předzahrádce s odolnými květinami?
  5. Jak se zbavit slimáků?
  6. Jak na to, aby se dětem na zahradě líbilo?
  7. Proč doma (ne)malovat tmavými barvami?
  8. Co musíte udělat, než se léto zeptá?
  9. Jaké jsou hlavní zahradní trendy 2024?
  10. Je lepší rekonstruovat anebo prodat nemovitost?

Tagy

bydlení nábytek zahrada stěhování kuchyně dekorace zabezpečení domu keře židle

Doporučujeme

Na nic nečekejte a pořiďte si nový byt v Praze již od 1,2 milionu Kč včetně DPH, na výběr mnoho lokalit.

Do bytu či domu kvalitní dřevěnou podlahu.

S bydlením je silně spojena i rekreace a dovolená, hlavně po dobře odvedené práci. Dopřejte si příjemnou dovolenou a vyberte si na MegaUbytko.cz ubytování na Jižní Moravě, kde zažijete relax a zábavu během celého roku.