Francouzská okna – vychutnejte si nekonečný výhled

Tagy:  Francouzská okna, výhled, sklo, zábradlí, byt, dům, topení, energie, světlo

Sponzorované odkazy:

Francouzská okna – vychutnejte si nekonečný výhled

Dokonalý výhled z okna je k nezaplacení, což vám potvrdí každý, komu v nerušené vyhlídce zaclání nevzhledný smrk či vlastní malá, neforemná okna. Skoncujte se stinnými místnostmi, ušetřete za energii a k tomu všemu si dopřejte pohled do nekonečných dálek. Zdánlivě neřešitelný problém ,,rozlouskněte“ jako oříšek. Ptáte se jak? Pořiďte si francouzská okna.

Francouzské okno rozděluje obývací pokoj od zahrady, autor: vekraFrancouzské okno rozděluje obývací pokoj od zahrady, autor: vekra

Francouzská okna propůjčí vašemu bytu eleganci, propojí místnosti s okolím a vypadají zajímavě. Jako pravá francouzská se označují ta, jenž začínají u podlahy, kdežto ta klasická,která známe my mají oproti nim dolní hranu zhruba osmdesát centimetrů nad podlahou. Pokud si je pořídíte do domu, zpravidla na ně navazuje terasa, v bytě mohou být okna rozmístěna libovolně dle vašeho jedinečného vkusu. Z vnější strany musejí být okna zaopatřena zábradlím, neboť špatnou manipulací byste mohli přijít k úrazu. Nespornou výhodou francouzských oken je lepší výhled, což neplatí pouze pro rodinné domy, ale také pro již zmíněné byty v patrech domů, kde jinak obyvatelé hledí přímo na oblohu a nemají kontakt s okolím domu. Okna francouzská díky své prostornosti propustí dvakrát tolik světla než okna obyčejná, ušetříte tak za energii způsobenou zbytečným svícením přes den. Další a neméně důležitou výhodou je větrání, vzhledem k prostornosti oken se do místnosti dostane více vzduchu, který tak rychleji cirkuluje.

Francouzská okna vám nebrání ve výhledu do okolí, autor: oknaazaluzie.incFrancouzská okna vám nebrání ve výhledu do okolí, autor: oknaazaluzie.inc

Co se nevýhod francouzských oken týče, jedná o větší únik tepla. Známým faktem je, že okny uniká až jedna třetina tepla, logicky větší okna takové číslo až zdvojnásobí. Při výběru francouzských oken je nutné dbát především na tepelněizolační vlastnosti a kvalitní rám, který úbytek domácího tepla zredukuje. Počítejte tedy s tím, že za vytopení místností, kde máte francouzská okna si připlatíte. Nejvhodnější variantou vytápění je proto podlahové topení, protože pod takové okno nelze umístit klasický radiátor. Pokud jsou vaše okna natočena směrem na jih či západ, počítejte v letních měsících s vyššími teplotami v daných místnostech. Pořiďte si proto kvalitní závěsy, rolety či žaluzie.

Francouzská okna se skvěle vyjímají i v bytě, autor: vekraFrancouzská okna se skvěle vyjímají i v bytě, autor: vekraDíky francouzským oknům ušetříte za energii, autor: gobalczikDíky francouzským oknům ušetříte za energii, autor: gobalczik

Článek Francouzská okna – vychutnejte si nekonečný výhled byl publikován 10. prosince 2011 v 15.00 v rubrice Dům. Autorem článku je Veronika Sýkorová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Co musíte udělat, než se léto zeptá?
  2. Jak si květinami ozdobit interiér?
  3. Trendy interiérového designu na léto 2024
  4. Toužíte o krásné předzahrádce s odolnými květinami?
  5. Jak si omylem do zahrady nepřilákat hady?
  6. Červenec na zahradě
  7. Jaké jsou hlavní zahradní trendy 2024?
  8. Konve a konvičky pro každého zahradníka. Víte, jak si vybrat tu správnou pro vás?
  9. Jak se zbavit slimáků?
  10. Je lepší rekonstruovat anebo prodat nemovitost?

Tagy

bydlení nábytek zahrada stěhování kuchyně dekorace zabezpečení domu keře židle

Doporučujeme

Na nic nečekejte a pořiďte si nový byt v Praze již od 1,2 milionu Kč včetně DPH, na výběr mnoho lokalit.

Do bytu či domu kvalitní dřevěnou podlahu.

S bydlením je silně spojena i rekreace a dovolená, hlavně po dobře odvedené práci. Dopřejte si příjemnou dovolenou a vyberte si na MegaUbytko.cz ubytování na Jižní Moravě, kde zažijete relax a zábavu během celého roku.