Intimním osvětlením vybavme noční stolek

Tagy:  lampičky, lampy, stolní lampičky, lampičky k nočním stolkům

Sponzorované odkazy:

Intimním osvětlením vybavme noční stolek

Nepostradatelnou součástí každé ložnice je intimní osvětlení, které je nejčastěji umístěno na nočním stolku, vedle postele. Vhodné osvětlení v ložnici vytváří příjemnou atmosféru interiéru a svým majitelům přináší vysokou míru užitku.

Osvětlení nočního stolku funguje především jako praktická záležitost, a to ve chvíli, kdy si chceme číst, prohlížet časopisy nebo se věnovat jiné činnosti. Velkým pomocníkem je také mnohým lidem při noční cestě na toaletu nebo při nočním krmení a opečovávání novorozeňat.

Výběr osvětlení

Při výběru světla, které bude umístěno na nočním stolku, bychom měli dávat přednost před designovou stránkou stránce praktické. K nejdůležitějším aspektům, které jsou na osvětlení kladeny patří intenzita světla a jeho možnost regulace. Výběr vhodného osvětlení bychom také měli podřídit našim zvyklostem a potřebám, jelikož ne každé světlo je vhodné pro navození intimní atmosféry. Při výběru lampičky však mějme na paměti, že by v ložnicích měly převládat barvy decentní, tlumenějších odstínů.

Pokud má lampička sloužit pro účely praktické, ke kterým patří například četba v posteli nebo vytváření jiné činnosti, je vhodné zvolit osvětlení s kloubovou hlavou, která svým majitelům umožní světlo dokonale směrovat dle aktuální potřeby. Zdroj světla by měl disponovat minimálně 40 Watty, avšak k těmto účelům je vhodnější zvolit osvětlení disponující 60 Watty.

Dokonalou intimní atmosféru dokáže navodit velmi jemné osvětlení, k novinkám na trhu paří miniaturní bodová světélka, která disponují zdrojovým osvětlením o síle 1 Watt. Tato osvětlení je také vhodné použít pro dokonalou orientaci v prostoru, a to nejčastěji při noční cestě na toaletu.

K navození příjemné intimní atmosféry se však doporučuje osvětlení disponující zdrojem světla o síle 25 Wattů. Žárovky určené k tomuto účelu jsou k dostání v různých barevných odstínech, vybírat můžeme z jednobarevného provedení nebo v provedení barevné měnivosti.

K oblíbeným zdrojům intimního osvětlení patří solné elektrické lampy, světlo pronikající skrze solných krystalů vyzařuje teplé barevné odstíny v různých stupních intenzity. Solným lampám se navíc přisuzují příznivé zdravotní účinky, které se osvědčily v léčbě proti kožním problémům, dýchacích potíží a nejrůznějších bolestech.

Článek Intimním osvětlením vybavme noční stolek byl publikován 13. října 2009 v 07.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...