Intimním osvětlením vybavme noční stolek

Tagy:  lampičky, lampy, stolní lampičky, lampičky k nočním stolkům

Sponzorované odkazy:

Intimním osvětlením vybavme noční stolek

Nepostradatelnou součástí každé ložnice je intimní osvětlení, které je nejčastěji umístěno na nočním stolku, vedle postele. Vhodné osvětlení v ložnici vytváří příjemnou atmosféru interiéru a svým majitelům přináší vysokou míru užitku.

Osvětlení nočního stolku funguje především jako praktická záležitost, a to ve chvíli, kdy si chceme číst, prohlížet časopisy nebo se věnovat jiné činnosti. Velkým pomocníkem je také mnohým lidem při noční cestě na toaletu nebo při nočním krmení a opečovávání novorozeňat.

Výběr osvětlení

Při výběru světla, které bude umístěno na nočním stolku, bychom měli dávat přednost před designovou stránkou stránce praktické. K nejdůležitějším aspektům, které jsou na osvětlení kladeny patří intenzita světla a jeho možnost regulace. Výběr vhodného osvětlení bychom také měli podřídit našim zvyklostem a potřebám, jelikož ne každé světlo je vhodné pro navození intimní atmosféry. Při výběru lampičky však mějme na paměti, že by v ložnicích měly převládat barvy decentní, tlumenějších odstínů.

Pokud má lampička sloužit pro účely praktické, ke kterým patří například četba v posteli nebo vytváření jiné činnosti, je vhodné zvolit osvětlení s kloubovou hlavou, která svým majitelům umožní světlo dokonale směrovat dle aktuální potřeby. Zdroj světla by měl disponovat minimálně 40 Watty, avšak k těmto účelům je vhodnější zvolit osvětlení disponující 60 Watty.

Dokonalou intimní atmosféru dokáže navodit velmi jemné osvětlení, k novinkám na trhu paří miniaturní bodová světélka, která disponují zdrojovým osvětlením o síle 1 Watt. Tato osvětlení je také vhodné použít pro dokonalou orientaci v prostoru, a to nejčastěji při noční cestě na toaletu.

K navození příjemné intimní atmosféry se však doporučuje osvětlení disponující zdrojem světla o síle 25 Wattů. Žárovky určené k tomuto účelu jsou k dostání v různých barevných odstínech, vybírat můžeme z jednobarevného provedení nebo v provedení barevné měnivosti.

K oblíbeným zdrojům intimního osvětlení patří solné elektrické lampy, světlo pronikající skrze solných krystalů vyzařuje teplé barevné odstíny v různých stupních intenzity. Solným lampám se navíc přisuzují příznivé zdravotní účinky, které se osvědčily v léčbě proti kožním problémům, dýchacích potíží a nejrůznějších bolestech.

Článek Intimním osvětlením vybavme noční stolek byl publikován 13. října 2009 v 07.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Co musíte udělat, než se léto zeptá?
  2. Jak si květinami ozdobit interiér?
  3. Trendy interiérového designu na léto 2024
  4. Toužíte o krásné předzahrádce s odolnými květinami?
  5. Jak si omylem do zahrady nepřilákat hady?
  6. Červenec na zahradě
  7. Jaké jsou hlavní zahradní trendy 2024?
  8. Konve a konvičky pro každého zahradníka. Víte, jak si vybrat tu správnou pro vás?
  9. Jak se zbavit slimáků?
  10. Je lepší rekonstruovat anebo prodat nemovitost?

Tagy

bydlení nábytek zahrada stěhování kuchyně dekorace zabezpečení domu keře židle

Doporučujeme

Na nic nečekejte a pořiďte si nový byt v Praze již od 1,2 milionu Kč včetně DPH, na výběr mnoho lokalit.

Do bytu či domu kvalitní dřevěnou podlahu.

S bydlením je silně spojena i rekreace a dovolená, hlavně po dobře odvedené práci. Dopřejte si příjemnou dovolenou a vyberte si na MegaUbytko.cz ubytování na Jižní Moravě, kde zažijete relax a zábavu během celého roku.