Barevné sklo jako výjimečný materiál v interiéru

Tagy:  sklo, barevné sklo, skleněný nábytek, Lacobel, tvrzené sklo

Sponzorované odkazy:

Barevné sklo jako výjimečný materiál v interiéru

Sklo jako důležitý materiální prvek se do interiérů začleňuje čím dál častěji, a to především pro svoje velké přednosti, kterými dominuje nad ostatními materiály.

V interiéru se se sklem nejčastěji setkáme v podobě nejrozličnějších bytových dekorací a doplňků, výplní skříní a dveří, ale také v podobě nábytku. K nejčastějším nábytkovým druhům ze skla patří toaletní stolky, jídelní stoly, konferenční stolky nástěnné a stojací police.

Druhy skla používané v interiéru

V interiéru se nejčastěji vyskytuje sklo pod názvem Lacobel, které tvoří výplň dveří šatních skříní, obývacích sestav, televizních stolků nebo výplň šuplíků či skříněk nočních stolků.

Pro výplně šatních skříní se sklo Lacobal potahuje neprůhledným lakem, který zabrání zvědavým pohledům do interiéru skříně. Povrch laku je opatřen polypropylenovou fólií, která v případě rozbití skla zabrání jeho vysypání do prostoru. Díky této fólii drží rozbité sklo pohromadě, na základě čehož ho lze jednoduše vyjmout z rámu. Tato speciální fólie chrání lak před případným poškozením, jemným či hrubším poškrábáním, odbourává vlhkost a velmi dobře odolává proti skvrnám.

Sklo Lacobel disponuje neuvěřitelnou škálou barevných odstínů, tudíž můžeme pořizované kusy nábytku vhodně skombinovat s daným interiérem.

Kalené tvrzené sklo se díky svým pevným a specifickým vlastnostem používá nejčastěji k výrobě skleněného nábytku. V poslední době zaznamenalo tvrzené sklo velké úspěchy k použití na obklady stěn nebo jako pracovní deska kuchyňské linky. V kuchyni zaznamenalo vysoké úspěchy, a to především pro svůj elegantní design a velmi snadnou údržbu. Stěnový obklad z tvrzeného skla může být vyroben pouze z jednoho kusu skleněného plátu, čím získáme bezespáré provedení.

Kalené tvrzené sklo disponuje vysokým stupněm pevnosti, stability, dokáže vzdorovat vysokým teplotám a nárazům. K dalším přednostem tohoto typu skla patří široký výběr barev a možnosti provedení matného či lesklého vzhledu. Pokud nám to styl interiéru a finanční prostředky dovolí, můžeme vybírat i z různých motivů nebo si nechat zhotovit motiv dle svých představ.

Exkluzivita vzhledu kaleného barevného skla je však přizpůsobena svojí ceně, která se pohybuje od 3 000 Kč za běžný metr obkladu. Pokud se rozhodneme použít kalené sklo jako pracovní desku, musíme kalkulovat s cenou daleko vyšší, a to zhruba od 5 000 Kč za běžný metr.

Článek Barevné sklo jako výjimečný materiál v interiéru byl publikován 1. října 2009 v 10.00 v rubrice Nábytek. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...