Nádobí a kuchyňské doplňky ze silikonu

Tagy:  nádobí, silikonové nádobí, pečící formy silikonové, silikonové mašlovačky, silikonové válečky, silikonové vály, nádobí ze silikonu

Sponzorované odkazy:

Nádobí a kuchyňské doplňky ze silikonu

Kuchyňské vybavení zasáhla nová éra v podobě silikonového nádobí, které si získává stále více příznivců, a to nejen z hlediska praktického, ale i designového.

Druhy silikonového nádobí

Na našem trhu je nabídka silikonového nádobí opravdu široká, ze silikonu můžeme vlastnit formy na pečení, pánve, pekáče, stěrky, vály, prkénka, mašlovačky, silikonové rukavice – chňapky.

K oblíbenému nádobí ze silikonu patří formy na pečení, které disponují především lehkostí, vysokou odolností a praktičností, která se projevuje v nenutnosti vymazávání nebo vysypávání vnitřku moukou. Pečení je v silikonových formách velmi praktické, neboť se těsto k povrchu nepřilepuje čímž je umožněno snadné a rychlé vyklopení. Na našem trhu jsou k dostání různé tvary pečících forem, k oblíbeným patří formy na bábovku, mufiny, srnčí hřbet nebo na dort.

Silikonové nádobí můžeme použít i do mrazáku, k tomuto účelu se vyrábějí nejrůznější druhy mís a misek s pukličkou. K výhodám silikonového nádobí do mrazáku patří schopnost tvarového podřízení se danému prostoru, čímž ušetříme tolik potřebné místo.

K velmi praktickým pomůckám v kuchyni patří silikonové rukavice, které nás dostatečně ochrání před horkými teflonovým nebo keramickým nádobím.

Oblíbeným kuchyňským doplňkem je silikonová podložka, která poskytuje dostatečnou ochranu pracovní plochy před případným propálením od horkého nádobí.

Praktickým pomocníkem je také silikonová mašlovačka, která narozdíl od mašlovačky klasické neabsorbuje žádné pachy a omytí nevykazuje žádné stopy mastnoty či nečistot.

Hospodyňky ocení zejména silikonové vály, které na rozdíl od těch dřevěných, disponují lehkostí a nepřilnavým povrchem.

Výhody silikonového nádobí

K největším přednostem, silikonového kuchyňského nádobí a doplňků, patří měkkost, pružnost a schopnost přizpůsobení se jakékoliv teplotě. Silikonové formy nejvíce oceníme při pečení, jelikož vnější strana nikdy nedisponuje horkým povrchem, tudíž odpadá možnost popálení se. Další předností nádobí ze silikonu je velmi snadná údržba, která spočívá v jemném a snadném omytí pod tekoucí vlažnou vodou s trochou přídavku prostředku na nádobí. Na silikonovém povrchu se pokrmy nepřipalují a jednotlivé pachy se nevsakují.

Silikonové pánve ocení zejména příznivci zdravého stravování, jelikož pečení nevyžaduje přítomnost oleje, pro zjemnění chuti však můžeme použít trochu másla nebo pouhé vymazání tenkou olejovou vrstvou.

Péče o silikonové nádobí

Na rozdíl od keramického či skleněného nádobí vyžaduje nádobí silikonové šetrnější zacházení, díky čemuž se prodlužuje jeho životnost o několik let. Při vaření používejme k otáčení nebo míchání dřevěné či plastové měchačky nebo obracečky. Pokud vkládáme silikonové nádobí do trouby musí být naplněno pokrmem, nesmí se vkládat naprázdno. Nádobí uschovávejme tak, aby nedošlo k jeho zakrytí těžkým předmětem, to by mohlo způsobit částečnou deformaci tvaru. Nádobí omýváme pod tekoucí vlažnou vodou s přídavkem prostředku určeného na mytí nádobí.

Článek Nádobí a kuchyňské doplňky ze silikonu byl publikován 9. září 2009 v 00.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...