Centrální vysávání

Tagy:  vysávání, centrální vysávání, bezsáčkové vysávání

Sponzorované odkazy:

Centrální vysávání

Úklid domácnosti patří pro mnohé z nás k neoblíbeným, avšak velmi potřebným a každodenním činnostem. Pro jednoho může představovat noční můru žehlení prádla, pro jiného vysávání. A právě vysávání je téma, kterému se budeme v následujícím článku věnovat. Chvilku zapomeneme na klasické vysávání s vysavačem, který je nám neustále v patách a na obtíž a představíme si moderní způsob úklidu formou centrálního vysávání.

Technické parametry

Centrální vysávání funguje na podobném principu jako je tomu u klasického vysavače, avšak samotný agregát je umístěn nejčastěji ve sklepních prostorách, v garáži nebo v komoře. K hlavnímu agregátu je napojeno potrubí, které je rozvedeno po celém interiéru a zpřístupněno jednotlivými zásuvkami. Do těchto zásuvek se při úklidu nasadí sací hadice, která je vybavena teleskopickou tyčí. Madlo teleskopické tyče je vybaveno ovládacími tlačítky, kterými se přístroj uvede do chodu.

Intenzita sacího výkonu se odvíjí dle velikosti obytného domu, tudíž každé centrální vysávání by mělo být zákazníkovi sestaveno přímo na míru obytných prostor. Výkonnost centrálního vysávání je také závislá na vzdálenosti agregátu od hadicového vstupu.

Výhody centrálního vysávání

K největším přednostem centrálního vysávání patří odvod veškerých nečistot mimo obytný prostor, což znamená, že se malé částečky prachu nevracejí zpět do místnosti. Výhoda centrálního vysávání spočívá i ve snadné manipulaci, odstranění nepříjemného hluku, schopnosti volně se pohybovat a komfortním ovládáním přístroje. Centrálním vysáváním můžeme za pomoci separačního zařízení bez problémů vysávat vodu nebo oharky z krbu.

Cena

Výše ceny se pohybuje od velikosti obytné plochy, na čemž závisí délka rozvodného potrubí, počet zásuvek a výkonnost agregátního zařízení. V malých bytech či domech, v obytné ploše o rozměrech do 120 m², se cena pohybuje mezi 25 000 – 35 000 Kč. Ve středně velkých obytných prostorech, které disponují plochou do 160 m² se cena přibližuje 40 000 Kč. Velkoplošné obytné prostory o rozměrech nad 200 m² vyžadují zařízení, jehož cena se pohybuje okolo 55 000 Kč.

Článek Centrální vysávání byl publikován 26. srpna 2009 v 00.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Co musíte udělat, než se léto zeptá?
  2. Trendy interiérového designu na léto 2024
  3. Červenec na zahradě
  4. Letní trendy v oblasti bydlení
  5. Jak si omylem do zahrady nepřilákat hady?
  6. Jak se zbavit slimáků?
  7. Toužíte o krásné předzahrádce s odolnými květinami?
  8. Jaké jsou hlavní zahradní trendy 2024?
  9. Je lepší rekonstruovat anebo prodat nemovitost?
  10. Jak založit zeleninovou zahradu u nového domu

Tagy

bydlení nábytek zahrada stěhování kuchyně dekorace zabezpečení domu keře židle

Doporučujeme

Na nic nečekejte a pořiďte si nový byt v Praze již od 1,2 milionu Kč včetně DPH, na výběr mnoho lokalit.

Do bytu či domu kvalitní dřevěnou podlahu.

S bydlením je silně spojena i rekreace a dovolená, hlavně po dobře odvedené práci. Dopřejte si příjemnou dovolenou a vyberte si na MegaUbytko.cz ubytování na Jižní Moravě, kde zažijete relax a zábavu během celého roku.